Sportowe zawody w czasie Święta Ziemi Gdowskiej. Sprawdź kto zwyciężył

W niedzielę 6 sierpnia, podczas tegorocznego Święta Ziemi Gdowskiej, w południe odbył się Turniej Siatkówki Plażowej, a o godzinie 16 rozpoczęły się zmagania o tytuł Strongmana i Strongwomen.

W pierwszych zawodach,  zorganizowanych przez Zespół Szkół w Gdowie oraz Centrum Kultury w Gdowie, wzięło udział 11 dwuosobowych drużyn. Turniej został rozegrany w systemie brazylijskim. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów. Pierwsze dwa sety do 15, natomiast set rozstrzygający do 11. 

Po bardzo emocjonującym i zaciętym finale, zwyciężyli Krzysztof Malinowski i Piotr Mierzejewski. Drugie miejsce zajęli Adrian Stawarczyk i Marcin Szymoniak, kolejni byli Marcin Ciebień i Tomasz Stanisz.  Organizatorzy przewidzieli wspaniałe sportowe nagrody dla drużyn, które stanęły na podium a także dla wyróżnionych zespołów.

Zawody sędziowali Trenerzy Uczniowskiego Klubu Sportowego Gdów. Pomimo niesprzyjającej pogody (z powodu deszczu rozgrywki dwa razy przerywano) publiczność dopisała i chętnie dopingowała zawodników.

zdj. Bogusław Zdebski

 

Tego samego dnia, o godzinie 16-tej rozpoczęła się walka o tytuł strongmana i strongwomen. Sportową zabawę przygotował i poprowadził zespół z siłowni Jodo Gym w Bilczycach. Do walki stanęło sześciu mężczyzn i trzy kobiety. Każdy z uczestników zmierzył się z następującymi zadaniami: spacer farmera, przerzucanie opony, rwanie odważnikiem, i konkurencja wytrzymałościowa z krążkiem (opis poszczególnych zadań zobacz tutaj). Najsilniejszym okazał się Pan Damian a wśród kobiet najsilniejsza była Pani Iwona. 

Zawodnicy do rywalizacji podeszli bardzo poważnie, każdy dał z siebie wszystko co mógł. Walka była bardzo zacięta. Zawodników wpierała zgromadzona wokół „pola walki” publiczność, która okrzykami dopingowała swoich faworytów.

Na zawodników czekały nagrody ufundowane przez Jodo Gym:

Miejsce I -puchar+ karnet+ gadżety

Miejsce II– karnet+ gadżety

Miejsce III– karnet +gadżet

Dla pozostałych uczestników upominek-wejściówka jednorazowa na siłownię.

Ponadto zwycięzcy otrzymali od Centrum Kultury w Gdowie podwójne zaproszenie na spektakl „Skazany na Bluesa”, który odbędzie się w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie już 8 listopada br.

 

zdj. Mój Gdów

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content