Sportowe sukcesy gdowskich klubów

WOJCIECH BAR Z WIELICKO-GDOWSKIEJ SZKOŁY WALKI PRIME MISTRZEM POLSKI W KICKBOXINGU!

 W ostatni weekend września w Mysiadle odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu kadetów w formule kick-light. Wielicko – Gdowską Szkołę Walki Prime reprezentowała piątka zawodników : Dominik Bar, Wojciech Bar, Filip Suder, Dominika Niemiec oraz Zofia Urbaniec. W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników, a naszej ekipie udało się przywieźć 3 medale w tym jeden złoty!

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski zdobył Wojciech Bar, dla którego jest to pierwszy tytuł mistrzowski w karierze. Wieliczanin rywalizował w kategorii kadetów młodszych do 47 kg i nie dał szans swoim rywalom wygrywając wszystkie pojedynki ze sporą przewagą punktową.

Dwa brązowe medale dorzucili Zofia Urbaniec w kategorii kadetek młodszych do 46 kg oraz Filip Suder w kategorii kadetów starszych do 63 kg.

Wyjazd został dofinansowany ze środków finansowych miasta i gminy Wieliczka oraz gminy Gdów.

 

ALEKSANDRA GUZIK Z UKS GRYF GDÓW PODWÓJNĄ MEDALISTKĄ MISTRZOSTW POLSKI KADETEK

W zakończonych wczoraj Mistrzostwach Polski Kadetów i Kadetek e tenisie stołowym rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży- Kraśnik 24-27.09.2020 świetny turniej rozegrała Aleksandra Guzik (UKS Gryf Gdów) dwukrotnie stając na podium w grze podwójnej oraz mieszanej. Dwa brązy wywalczone w parze z Lilianą Przybył/Brzeg Dolny oraz Michałem Gawlasem/Grodzisk Mazowiecki a także 5 miejsce w turnieju indywidualnym to dla Oli ogromny sukces.

W turnieju indywidualnym Aleksandra tylko raz odeszła od stołu pokonana przegrywając z późniejszą zwyciężczynią Wikrorią Wróbel.

Kacper Turecki oraz Mateusz Kucharski po zdobyciu 5 miejsca w turnieju gier drużynowych przystąpili do turnieju indywidualnego. Mateusz został sklasyfikowany w przedziale 33-48 natomiast Kacper 17-24.

W grze podwójnej Kacper w parze z Szymonem Brudem/Jarosław zajęli 5 miejsce , Mateusz Kucharski grając z Bartłomiejem Mrugałą/ Nowy Targ zostali sklasyfikowani w przedziale 17-32.

Gry mieszane nasi kadeci zakończyli w przedziałach 9-16 Mateusz w parze z Ewą Krakowiak/Gdańsk oraz Kacper 17-32 z Julią Bruzdą/Kraków.

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy!

źródło: Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime, www.facebook.com/gryfgdow

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content