Sportowe podsumowanie roku szkolnego

W ubiegłym tygodniu podsumowano sukcesy sportowe szkół odniesione w zawodach organizowanych przez Gminny Szkolny Związek Sportowy w Gdowie w całym roku szkolnym 2016/2017.

Zdobywcą pierwszego miejsca w rywalizacji szkół podstawowych została SP w Gdowie, drugie miejsce zdobyła SP w Niegowici, a na trzecim miejscu uplasowała się SP w Szczytnikach. Wśród szkół gimnazjalnych wygrało Gimnazjum w Niegowici, a miejsce drugie przypadło Gimnazjum w Gdowie.

Głównym organizatorem i realizatorem zawodów sportowych był Gminny Szkolny Związek Sportowy w Gdowie. W ciągu roku szkolnego 2016/2017 GSZS zorganizował 18 zawodów sportowych w następujących dyscyplinach sportowych.

Przez cały rok szkolny uczniowie reprezentowali swoje szkoły rywalizując o najwyższe miejsca. Rozgrywki w ramach eliminacji gminnych odbywały się w różnych dyscyplinach oraz kategoriach wiekowych. Na szczeblu szkół podstawowych dzieci uczestniczyły w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, natomiast gimnazja walczyły w Gimnazjadzie.

Jak zaznaczył Prezes Gminnego Szkolnego Związku Sportowego w Gdowie Grzegorz Piętak: rywalizację sportową w całości sfinansowała Gmina Gdów za co serdecznie dziękujemy Wójtowi Zbigniewowi Wojasowi i Dyrektor Gminnego Centrum Obsługi Oświaty Julicie Natkaniec. Podziękował też nauczycielom wychowania fizycznego, bez zaangażowania których żadne zawody sportowe nie odbyłyby się. 

źródło: gdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content