Sportowe emocje

Zanim zobaczymy komu będziemy kibicować w olimpijskich bojach w długi weekend, wróćmy jeszcze do czwartkowego popołudnia. 11.08 okazał się bardzo szczęśliwym dniem dla Polski w RIO. Najważniejszym wydarzeniem było zdobycie złotego medalu przez nasze zawodniczki w wioślarstwie, w dwójce podwójnej kobiet. Z brązowym medalem wrócą do kraju koleżanki mistrzyń olimpijskich, z czwórki podwójnej. Mówią, że czwarte miejsce to najgorsze, zwłaszcza kiedy do medalu brakuje 1,5 sekundy. Dla nas to czołówka najlepszych wioślarzy w RIO, gratulujemy Panom z czwórki podwójnej. Aby nie zepsuć radości z sukcesów wioślarzy na wysokości zadania stanęły także nasze zespoły siatkarzy i piłkarzy ręcznych. Obie drużyny w pięknym stylu pokonały przeciwników, a ostatni set zmagań pod siatką, był raczej dla widzów o mocnych nerwach. Po zaciętym boju 37:35 Polacy pokonali Argentyńczyków, tym samym zapewniając sobie awans do ćwierćfinału turnieju. Ponadto z tych dobrych informacji: Konrad Czerniak z dziesiątym czasem awansował do półfinału na 100 m st. motylkowym,Kajakarze górscy zajęli piąte miejsce w slalomie C2, Męska ósemka zajęła czwarte miejsce miejsce w repasażu w wioślarskich regatach olimpijskich  i awansowała do finału A, także do finały awansowała Męska dwójka podwójna wagi lekkiej.

Przed nami długi weekend. Na brak emocji na pewno nie będziemy narzekać.

Zebraliśmy dla naszych czytelników najważniejsze starty Polaków w najbliższych dniach:

Piątek:

Rozpoczynają się konkurencje lekkoatletyczne. W piątek dwa finały – chód mężczyzn na 20 km z udziałem trzech Polaków oraz kula kobiet. Formalności w eliminacjach powinni dopełnić Piotr Małachowski i Robert Urbanek w rzucie dyskiem, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski na 800 metrów, Anita Włodarczyk i Joanna Fiodorow w rzucie młotem oraz Ewa Swoboda na 100 metrów. Maciej Sarnacki powalczy o medale w judo w kategorii+100 kg. także dziś mamy kolejne szanse medalowe w wioślarstwie, choć, jak mówią eksperci, będzie znaczniej trudniej niż w czwartek. O medal powalczą w sprincie kolarze torowi. Również Aleksandra Jarmolińska w skeecie będzie chciała zaprezentować się jak najlepiej. W 1/8 finału turnieju siatkówki plażowej zagrają Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. W tenisie stołowym nasza reprezentacja kobiet zmierzy się z Japonią. Będziemy kibicować też naszym reprezentantom na pływalni.

W zależności jak w eliminacjach wypadną Polacy, jest szansa już w sobotę m.in na  medal w rzucie dyskiem mężczyzn i w trójskoku (ew. Karol Hoffmann), także tego dnia odbędą się finały na pływalni. Nasi siatkarze zmierzą się z reprezentacją Rosji, a  w nocy piłkarze ręczni powalczą ze Szwecją. Sobota to także dzień walk w szermierce- szabla kobiet drużynowo.  13.08 to dzień finałowy w żeglarstwie dla naszej ósemki.

W niedzielę dowiemy się czy Piotr Myszka w żeglarstwie RS:X zdobędzie upragniony medal, bowiem właśnie 14.08 odbywa się wyścig finałowy. Tego dnia odbędą się także finały w lekkoatletyce, m.in 400 m i trójskok kobiet, ale jeszcze nie wiemy czy z udziałem naszych reprezentantek.

W poniedziałek do boju ruszają kajakarze, piłkarze ręczni zagrają ze Słowenią, a siatkarze z Kubą. Jednym z najważniejszych dla nas finałów będzie rzut młotem kobiet oraz skok o tyczce mężczyzn.

Trzymamy kciuki za wszystkich sportowców w RIO!

Dokładne terminarze startów Polaków można znaleźć m.in pod podanymi linkami zobacz, zobacz

Rio-2

http://www.rp.pl/, http://eurosport.onet.pl/, http://www.przegladsportowy.pl/, http://www.sport.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content