Sport: Dobry początek nowego sezonu…

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią od sierpnia ruszyły treningi, mecze ligowe i zawody sportowe.

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze sukcesy sportowe.

UKS Gryf Gdów

Pod koniec sierpnia Jakub Turecki oraz Mikołaj Pilch zostali zwycięzcami Ogólnopolskiego Turnieju Skrzatów- Pingla Cup w grze podwójnej. Chwilę po tym zwycięstwie chłopcy rozegrali między sobą mecz finałowy Turnieju w grze pojedynczej, w którym lepszy okazał się Jakub. Tym samym, każdy z zawodników przywiózł do domu po dwa medale: Kuba- dwa złota, Mikołaj- złoto i srebro.

Dzień później Mateusz Pajorski na Pingla Cup Żaków zajmuje wysokie czwarte miejsce w grze podwójnej.

W ten sam weekend na Międzynarodowym Turnieju -Memoriale Jana Błaszczaka-zawodnicy Gryfu zdobyli aż 3 medale. Zwycięzcą w kategorii kadetów został Kacper Turecki , drugie miejsce wśród kadetek wywalczyła Aleksandra Guzik. Aleksander Pilch nie sprostał tylko Kacprowi Tureckiemu i zajął wysokie trzecie miejsce .W kategorii Open mężczyzn bardzo blisko zwycięstwa był Prezes Klubu – Daniel Bąk, który ostatecznie zajął drugie miejsce. Także wysokie miejsca (w przedziale 5-8) wywalczyły Izabela Perz i Milena Gaj.

Na początku września odbyły się eliminacje do MP Młodzików oraz Żaków. Zwyciężczynią turnieju w kategorii młodziczek została Izabela Perz. Tym samym Iza zapewniła sobie udział w najważniejszej imprezie- Mistrzostwach Polski Młodziczek, które odbędą się w Krośnie. Z racji wysokiego rankingu ogólnopolskiego w turnieju wystąpi również Milena Gaj.

Z kolei w ostatnią niedzielę, 6 września, dwóch najlepszych Skrzatów w Polsce znów spotkało się w finale drugiego wojewódzkiego turnieju klasyfikacyjnego, zwyciężył Kuba.

Wielicko-Gdowska Szkoła Walki PRIME

W pierwszy weekend września zawodnicy Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki PRIME wywalczyli dwa tytuły Mistrzów Polski oraz jeden srebrny medal (sprawdź szczegóły: Dwa tytuły Mistrzów Polski dla Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime!)

MŁODA GDOVIA

Wakacje zakończyły się udanym występem Orlików na turnieju w Niepołomicach oraz wygraną Żaków na turnieju w Wieliczce.

Kilka dni później, w pierwszej kolejce zmagań Trampkarze pokonali Piast Łapanów, Młodziki II pokonali Wieliczankę, natomiast Młodziki I zremisowali z Orzeł Myślenice.

 
Kolejny sukces Orliki odniosły w Salt Mine Cup
Młodzi zawodnicy w eliminacjach turnieju Salt Mine spotkali się na stadionie Górnika Wieliczka, gdzie pokonali Błękitnych Modlnice 8:2, Wisłę Kraków 4:1 oraz Garbarnie 3:0. Wygrana w mecz z Krakus Swoszowice dała nam półfinał. W walce o finał ponownie trafili na Błękitnych Modlnica i ponownie wygrali. Wielki finał ze Stalą Rzeszów miał swoją dramaturgie i był przepełniony walką i zaangażowaniem z obu stron. Nasi zawodnicy dwukrotnie obejmowali prowadzenie jednak ostatnie słowo należało do Stali, która strzeliła decydującą bramkę w ostatnich sekundach meczu.

W bieżącym tygodniu drużyna Gdovii zagrała kolejny ligowy mecz w III lidze młodzika na boisku w Grajowie z drużyną SMS SOLNE MIASTO.  Mecz zakończył się wynikiem 6-3 dla naszej drużyny. Warto wspomnieć że w obydwu drużynach wystąpiło kilka dziewczyn, które świetnie prezentowały się pod względem piłkarskim jak i poziomem zaangażowania;) Przed meczem nasi zawodnicy ma murawie przygotowali transparent dla swojego nieobecnego kolegi z drużyny.

Także udany początek sezonu odnotowali ZIELONI NIEGOWIĆ.

Drużyna Młodzików w meczu inaugurującym rozgrywki ligowe pewnie pokonała na własnym terenie Górnika Wieliczka. Także Trampkarze pokonali Wieliczankę Wieliczka (5;1). 

Kolejny mecz dla Zielonych także był szczęśliwy, w którym Młodziki z Niegowici pokonali Wiarusy Igołomia. Trochę szczęścia zabrakło w meczu z SF Staniątki.

Z kolei w  niedzielę, 6 września, na własnym stadionie drużyna Juniorów z Niegowici rozegrała pierwszy mecz w tym sezonie ligowym. Rywalem była drużyna z Kłaja, która musiała uznać wyższość Zielonych, którzy strzelili aż 5 bramek.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

źródło: FB UKS Gryf Gdów, Szkółka Piłkarska Młoda Gdovia, Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime, LKS Zieloni Niegowić, Zieloni Niegowić- szkółka piłkarska

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content