Śmiertelne potrącenie pieszej. Policja apeluje o ostrożność i noszenie odblasków

We wtorek na drodze wojewódzkiej 966 w Podolanach doszło do wypadku drogowego, w którym zginęła 62-letnia piesza. Wieliccy policjanci apelują o ostrożność i noszenie odblasków.

17 sierpnia  br., po  godz.  1.00  na drodze wojewódzkiej 966 w Podolanach doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym kierujący pojazdem ciężarowym marki Renault, potrącił 62-letnią kobietę. Niestety kobieta zmarła w wyniku doznanych obrażeń. Na miejscu pracowali policjanci, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Teraz wieliccy śledczy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładnie okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Policja przypomina i apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 – 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Dbajmy o własne życie.

źródło: https://wieliczka.policja.gov.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content