Smacznie, wesoło i bardzo kolorowo

Smacznie, wesoło i bardzo kolorowo… tak można opisać niedzielne popołudnie nad Rabą w Gdowie. 

Przy promenadzie na Strefach Rekreacji miało miejsce rodzinne grillowanie z Kołami Gospodyń Wiejskich, natomiast po drugiej stronie Raby, przy scenie, odbył się festiwal kolorów i baniek mydlanych „Holi and Bubbles Gdów”.

Swe specjały z grilla przygotowały Koła z Marszowic, Pierzchowa, Krakuszowic, Wiatowic, Gdowa, Książnic i Cichawy. Na Zarabiu przeplatały się zapachy pieczonych szaszłyków, kiełbasek, żeberek, karkówki, skrzydełek, kaszanki, ziemniaków, cukinii. Nie zabrakło też słodkości- Panie z Książnic przygotowały banany zapiekane z czekoladą. Organizatorzy pikniku przygotowali konkurs kulinarny, a poszczególne Koła walczyły o tytuł „najsmaczniejszej potrawy” i nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Gdów. Decyzją jury, w którym obradowali: Zbigniew Wojas – Wójt Gminy Gdów, Grzegorz Piętak – zastępca Wójta Gminy Gdów, Norbert Wrona – mistrz kuchni, Bożena Malarczyk – Sekretarz Gminy Gdów oraz Katarzyna Lisowska – Skarbnik Gminy Gdów, nagrodę główną wywalczyło KGW Kraszuszowice. Natomiast specjały Koła z Gdowa doceniała publiczność, która w głosowaniu wskazała swojego faworyta.

Równocześnie na festiwalu kolorów i baniek dzieci obsypywały się kolorowymi proszkami, podziwiały wielkie bańki mydlane, skakały i zjeżdżały na dmuchańcach oraz uczestniczyły w animacjach i zabawach tanecznych. 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content