Ślubowanie klas pierwszych

Większość Pierwszaków z terenu naszej gminy ma już za sobą ten ważny dzień w swoim szkolnym życiu, jakim jest pasowanie na ucznia. Jest to pierwsza ważna uroczystość, w której dzieci aktywnie uczestniczą. Ma ona symbolizować oficjalne włączenie nowej grupy uczniów do społeczności szkolnej. A jak było w naszych szkołach?

Zobaczmy to na przykładzie Szkoły Podstawowej w Jaroszówce i w Gdowie.

„21.X.2015 roku o godz. 9.30 na korytarzu szkolnym w Jaroszówce umilkł gwar. Było to dość niecodzienne zdarzenie, gdyż w tym czasie znajdowało się tam wielu uczniów, nauczycieli i rodziców.

Powodem była uroczystość pasowania na uczniów podopiecznych pani mgr Renaty Romaniak. Szesnaścioro młodych ludzi prezentowało kolejno nabyte już umiejętności: śpiew, recytację, znajomość przepisów ruchu drogowego i inne.

Po złożeniu ślubowania zostali pasowani przez panią Dyrektor Elżbietę Średniawę na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jaroszówce.

Na zakończenie uroczystości wychowawczyni, a po niej koleżanki i koledzy z klasy II i rodzice obdarowali nowych uczniów prezentami.

To był naprawdę piękny dzień.”

 slubowanie2 (2)                           slubowanie2 (1)

„Tego samego dnia, odbyło się uroczyste Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Jana Kantego w Gdowie. Na ten dzień pierwszoklasiści czekali z wielką niecierpliwością.

Do ślubowania przystąpiło wyjątkowo dużo, bo aż 92 dzieci czyli cztery klasy pierwsze.

Przedstawieniu, jakie zostało przygotowane z tej okazji, towarzyszyły ogromne emocje. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem deklamowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli dostojnego poloneza. Największe emocje wzbudziło jednak pasowanie na ucznia przez Dyrektora Szkoły – Pana Adama Kasprzyka.

Nic dziwnego, przecież słowa ślubowania na zawsze pozostają w dziecięcych sercach…

,,Ślubuję być pilnym uczniem, dobrym kolegą i wiernym patriotą…”.”

11218818_646335482175316_8310887571325651349_n

?????????????

 

Niektórzy uczniowie jeszcze czekają na ten ważny dzień, m. in. Pierwszoklasiści z Książnic. Wczoraj przedstawiciel klasy wraz z wychowawczynią uroczyście zaprosił na tę uroczystość panią Dyrektor Agnieszkę Partykę-Wiej wręczając jej piękne zaproszenie.

WP_20151028_005

Wszystkim uczniom, tym już pasowanym i tym, którzy czekają jeszcze na tę chwilę, życzymy sukcesów w nauce oraz nawiązania długoletnich przyjaźni ze szkolnej ławki.

Dziękujemy Dyrektorom Szkół za udostępnienie materiałów z przebiegu uroczystości.

 

Redakcja Mój Gdów

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content