Silne reprezentacje klubów sportowych z naszej gminy na zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich

W ostatni weekend odbyły się zawody rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej, w których udział wzięli przedstawiciele dwóch klubów tenisa stołowego z terenu naszej gminy: UKS Rokicie i UKS Gryf Gdów.

W sobotę na rozgrywanym w Krakowie WTK (Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny) żaczek/ów najlepsze miejsca spośród zawodników Rokicia zajęli Zuzanna Mardosz i Artur Stachel zajmując odpowiednio 5 i 7 miejsce. Oprócz nich wystartowali: Ewelina Gajec, Laura Kostuch, Dorota Woźniak i Patryk Śledziewski, którzy zajęli dalsze lokaty.

„Występ należy ocenić pozytywnie, choć żadnemu z moich zawodników nie udało się wywalczyć bezpośredniego awansu do Grand Prix Polski żaków. Swojej szansy pojedziemy szukać na turnieju eliminacyjnym, który odbędzie się w II połowie stycznia w Wałbrzychu. Występ zapewniony już mają Maciej Mardosz i Julia Gaj zajmujący wysokie miejsca na liście rankingowej żaków” – podsumował występ prezes klubu W. Biernat

Dzień później rozegrano Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w kategorii Seniorów i Seniorek. Tu swoich reprezentantów miał UKS Gryf Gdów.  Najwyższą, 6-tą lokatę w gronie Seniorek wywalczyła Izabela Perz, która gra jeszcze w kategorii Młodziczek. Jest to ogromny sukces tej młodej utalentowanej zawodniczki. Iza w pięknym stylu pokonała wyżej rozstawione rywalki. Aleksandra Guzik zajęła 9 miejsce natomiast Aleksandra Kuzio 17.Seniorzy nie zdołali awansować do najlepszej 16 zajmując odpowiednio miejsca: Kacper Turecki 25-32, Artur Marchewka 49-64, Tomasz Zimnicki 49-64.

Z kolei w niedzielę, 13 grudnia w Jarosławiu odbył się ogólnopolski turniej pod nazwą „Od skrzata do Mistrza świata”. Do turnieju zgłosiło się bardzo dużo zawodniczek i zawodników z kilku województw. Naszą gminę reprezentowali zarówno zawodnicy Gryfu jak i Rokicia.

Jakub Turecki w barwach Gryfu po raz kolejny nie miał sobie równych w kategorii Żak zdobywając złoty medal.

Klubowa koleżanka Jakuba, Milena Gaj w kategorii Młodziczek sięgnęła po srebrny medal, a Mateusz Pajorski (Młodzik) znalazł się tuż za podium, zdobywając wysokie 4 miejsce.

Natomiast UKS Rokicie reprezentowała ekipa 8-osobowa.  Klub wystawił po 2 zawodniczki i 2 zawodników w kategoriach żak i młodzik. Weronika Jakubczyk zdobyła wysoką 6-tą lokatę wśród młodziczek, Maciej Mardosz i Julia Gaj- siódme miejsce wśród żaków. Oprócz nich w turnieju wzięli udział: Zuzanna Mardosz, Gabriela Kostuch, Krystian Gaj, Artur Stachel i Bartłomiej Stachel zajmując miejsca 9 -12 i 13-16.

„Turniej miał bardzo silną obsadę, gdyż Podkarpacie i Małopolska mają wielu doskonałych zawodników. Wielu z nich zalicza się do czołowej szesnastki w Polsce. Dlatego miejsca moich zawodników przyjąłem z ogromną radością. Szkoda, że w drugiej części zawodów spotkali się w bratobójczych pojedynkach, bo może wyniki byłyby jeszcze lepsze. Od jutra przygotowujemy się do meczów ligowych oraz Memoriału M. Wróblewskiego, który zostanie rozegrany w Krakowie. Wraz z trenerami doszliśmy do wniosku, że udział w zawodach jest czynnikiem motywującym do treningu, dlatego jeśli tylko możemy, to bierzemy w nich udział” – podsumował wyniki z Jarosławia Wojciech Biernat, prezes UKS Rokicie.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content