Silna reprezentacja Gdowa w Tarnowie

Za oknem deszcz i szaruga, wiatr smaga łysiny, liście kleją się do butów a i z nosów kapie to i owo.  Cóż, jesień to okres, w którym ekosystem przechodzi transformację przygotowując się do zimy, nieprawdaż? Tym bardziej dziwi więc fakt, że niektóre osobniki, wbrew naturze, wzmagają swoją aktywność. Mowa tu oczywiście o gdowskich biegaczach – Gdów Proud Runnersach.

Biegacze z Gdowa, nie pierwszy raz, zresztą, stają oko w oko z przeciwnościami jakie płata pogoda – wczoraj, pomimo deszczowej aury, zawitali bowiem na Polskim Biegunie Ciepła – Tarnowie – gdzie liczną reprezentacją wzięli udział w Tarnowskiej Dyszce, biegu uznawanym przez wielu biegaczy jako ten, który kończy sezon biegowy w regionie.

Tegoroczna, druga już edycja Tarnowskiej Dyszki, przyniosła jak zwykle dużo emocji. Gdowianie zapowiadali pobicie wielu indywidualnych rekordów i zawziętą rywalizację sportową. Biegaczy do walki zagrzewała nie tylko wspaniała atmosfera panująca na starcie, ale również spora liczba gdowskich kibiców, którzy nie mniej dzielnie stawili czoła wyzwaniom pogodowym.

Kibice- duzi i mali, zdali egzamin – ich głośny doping rozlegał się po całym Tarnowie.

Gdów Proud Runnersi, na trasie, mogli liczyć także na wsparcie zaprzyjaźnionych biegaczy z Rozbieganych Dobczyc co jest dowodem, że wspólna pasja może tylko łączyć.
Dzięki takim warunkom, odziani w zapewnione przez sponsora – Firmę Sprito.pl, nowe koszulki, to co zamierzali, osiągnęli. 10 kilometrowa trasa, w większości płaska asfaltowa nawierzchnia w połączeniu z przedstartową adrenaliną, pozwoliła czerpać wiele radości pokonywanego dystansu i niespotykanych dotąd prędkości. Posypały się tzw. życiówki, reprezentacja Gdowa nie zawiodła przywożąc do domu tuzin medali. Pierwsza wśród kobiet przybiegła Agata Wolska (czas: 47:43), wśród mężczyzn – Łukasz Pawlik (czas: 42:52).

            Czy udział w Tarnowskiej Dyszce to dla Gdów Proud Runnersów faktycznie zakończenie sezonu biegowego? Skądże! Gdowscy biegacze, nie spoczywają, niezmiennie zapraszając na treningi biegowe każdego, kto chciałby zażyć tej wspaniałej sportowej przygody.  Treningi biegowe odbywają się w każdą środę o godz. 19:00 a miejscem zbiórki są tzw. Gdowskie Planty.

GPR

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content