Siatkarze zakończyli rozgrywki

W ostatni weekend skończyły się zmagania siatkarzy, którzy przez całe wakacje rozgrywali mecze w lidze siatkówki. Pogoda mimo dużego zachmurzenia okazała się łaskawa i pozwoliła rozegrać ostatnie mecze bez przeszkód. W tej rundzie doszło do dwóch ciekawych spotkań, które mogły zmienić jeszcze układ tabeli. W pierwszym z czterech spotkań spotkały się drużyny Auto Komisu i UKS Gdów. Zwycięstwo młodzieży z Gdowa, mogło zapewnić im 3 miejsce, ale jednak liderzy okazali się za silni i po pokonaniu gdowian 3:0 zapewnili sobie zwycięstwo w całej lidze!!! W drugim pojedynku stanęły naprzeciwko siebie Jazzy i Lutownicy. Mecz był znakomitym widowiskiem i mimo niepełnego składu Lutownicy pokazali niezwykły hart ducha i waleczność. Ostatecznie minimalnie ulegli graczom z Niepołomic 2:1. W pozostałych meczach wygrali zawodnicy Drunk Team i Amatorów w stosunku 3:0. Turniej mimo różnych przeciwności (pogodowych czy personalnych) przebiegł sprawnie i został zakończony w terminie. Na uwagę zasługuje fakt, że w większości drużyn występowały panie, które prezentowały duże umiejętności.

Cztery najlepsze zespoły otrzymały puchary, a wszyscy pamiątkowe dyplomy. Nagrody ufundowane przez wójta gminy Kłaj wręczała w-ce przewodnicząca Rady Gminy pani Elżbieta Baja, która podziękowała organizatorom za ciekawą inicjatywę i zaprosiła na kolejną edycję turnieju.

„W okresie zimowym planowana jest kolejna edycja turnieju. Pomysł zorganizowania ligi spotkał się z dużym zainteresowaniem, dlatego będzie jego kontynuacja. Mecze odbywać się będą w nowo otwartej sali gimnastycznej w Grodkowicach. Start planowany jest na ostatni tydzień października” – podkreślają z radością organizatorzy.

Organizatorzy serdecznie dziękują panu wójtowi Zbigniewowi Strączkowi oraz gminie Kłaj za wsparcie ligi.

 

Wyniki IX rundy:

AMATORZY – SIATKARSKIE MAŁOLATY 3:0 (25:13, 25:12, 25:12)

LUTOWNICY – JAZZY 1:2 (25:21, 22:25, 24:26)

SOMGORSI – DRUNK TEAM 0:3 (18:25, 20:25, 16:25)

AUTO KOMIS – UKS GDÓW 3:0 (25:16, 25:13, 25:17)

TABELA KOŃCOWA LIGI

zdj. i tekst: W. Biernat

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content