Ruszyli zgodnie z zapowiedzią

Jak informowaliśmy wcześniej od 4 maja zyskaliśmy nowe połączenie z Krakowem. Firma Szwagropol uruchomiła nową linię Limanowa- Kraków, która obsługuje na terenie naszej gminy 9 przystanków: Zagórzany Wymysłów, Zagórzany Szkoła, Podolany Skrzyżowanie, Gdów ul. Łapanowska za mostem, Gdów IV, Gdów ul. Krakowska, Bilczyce, Bilczyce Szkoła, Bilczyce Skrzyżowanie OSP.

W dni powszednie przewoźnik oferuje 9 kursów, z czego pierwszy jest już o 5:00 rano z Gdowa, i po sześć w soboty i niedziele.

Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście na linii pojawiły się duże, komfortowe autobusy z klimatyzacją, tak jak obiecywał przewoźnik. Jak dotąd wszystko wygląda obiecująco, zgodnie z przedstawioną na stronie firmy ofertą.

Jeden z naszych rozmówców, zwrócił jednak  uwagę, że „mało ludzi na razie nimi jeździ, jak liczyłem było tylko kilka osób w takim wielkim autobusie, patrzyłem na przystanku w Gdowie”. Wyraził też obawę, czy firma utrzyma ten standard, jeśli autobusy nie będą pełne.

Czas pokaże, jednak nadzieja jest, gdyż niedługo do stacjonarnej nauki wracają uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy często dojeżdżając do Wieliczki czy Krakowa korzystają z komunikacji.

Szwagropol deklaruje, że pasażerowie mogą korzystać z biletów miesięcznych, kart wieloprzejazdowych i ulg ustawowych.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content