Ruszył projekt KULTURA NA WIDOKU

Ruszył Projekt KULTURA NA WIDOKU
Gorąco zachęcamy do skorzystania !
Więcej szczegółów poniżej.
CO OZNACZA ?
• multimedialny projekt Fundacji Legalna Kultura. Skierowany jest do wszystkich, dla których kultura jest ważna, i do tych, którzy dopiero będą ją odkrywać,
• portal, który daje możliwość pobierania na smartfony i inne urządzenia mobilne utworów z różnych dziedzin sztuki i rozrywki.
• zasoby z legalnych źródeł – łącznie ponad 1100 treści multimedialnych (muzyka, filmy, książki, gry, wirtualne spacery po muzeach świata), po które możesz sięgnąć w każdej chwili – w parku na ławce, w domowym fotelu, w kawiarni, samochodzie, na plaży,
• a także instalacje – uliczne wirtualne biblioteki ustawione w centralnych punktach miast oraz w miejscach wydarzeń kulturalnych.
Z instalacji, citylightów, plakatów i strony internetowej można pobrać ponad 1100 utworów – filmów, utworów muzycznych, książek i gier z legalnych źródeł. W tym roku nowością są wirtualne spacery po muzeach świata. Projekt wpisuje się również w promocję czytelnictwa, podkreślając wagę literatury w naszym życiu kulturalnym.
W spotach promujących tegoroczną edycję Kultury Na Widoku wzięły udział wybitne osobowości artystyczne, Ambasadorzy i Przyjaciele Legalnej Kultury – Zbigniew Wodecki, Danuta Stenka, Joanna Jabłczyńska oraz Arek Jakubik. Głosu psu Mecenasowi użyczył Jarosław Boberek.
Sercem projektu jest strona internetowa. Niezależnie od preferencji i miejsca zamieszkania – ponad wszelkimi barierami – miliony odbiorców mogą korzystać z bogatej oferty kulturalnej, ponieważ wszystkie utwory są dostępne również na www.kulturanawidoku.pl
KIEDY I GDZIE KULTURA JEST NA WIDOKU?
Startujemy już 2 września 2016!
Plakaty dostępne są w Centrum Kultury w Gdowie oraz w Bibliotece Publicznej
Codziennie przez pięć tygodni – aż do 8 października 2016.
Kultura w zasięgu ręki, wszystko do Twojej dyspozycji.

MUZEUM NA REGALE?
Wszystko jest możliwe, kiedy masz Kulturę Na Widoku
Nigdy wcześniej tak wielu ludzi nie mogło tak szybko i tak łatwo zobaczyć tak wielu dzieł sztuki z tak bliska.
W tym roku na instalacjach, citylightach, plakatach i stronie internetowej Kultury Na Widoku czeka na Was nowa propozycja. Oprócz muzyki, filmów, gier i książek znajdziecie również linki do najsłynniejszych muzeów i galerii całego świata. Możecie zwiedzić miejsca, o których zawsze marzyliście, i poznać nowe, o których wcześniej nie słyszeliście. Nie musicie szukać ich w Internecie, dzięki Kulturze Na Widoku dotrzecie do nich szybciej. Dajemy dostęp do bogactwa legalnych zasobów umożliwiając milionom odbiorców kontakt z najwybitniejszymi dziełami artystów z całego świata. Idea cyfrowej kolekcji czyni sztukę powszechnie dostępną, demokratyczną i bliską – na wyciągniecie ręki i Na Widoku. Cieszcie się nią razem z Legalną Kulturą.

źródło: CK Gdów

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content