Rozpoczynamy naukę, ale będzie też czas na odpoczynek

Dziś w szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek po wakacyjnej przerwie. Niektórzy z niecierpliwością oczekiwali powrotu do szkolnej ławki,  inni wręcz przeciwnie, ubolewają nad końcem wolnego. I choć rozpoczął się dla dzieci i młodzieży  czas wytężonej pracy, nie zabraknie dni na złapanie oddechu. Już dziś można planować wyjazdy w czasie tzw. długich weekendów, a rodzice mogą zaplanować urlopy w pracy.

Jak wygląda szkolny kalendarz 2018/2019?

Rok szkolny trwa od 2 września 2019 do 26 czerwca 2020.

Najbliższe dni wolne od szkoły przypadają w listopadzie: 1-go (piątek) i 11-go (poniedziałek), zatem licząc z weekendami mamy 3 dni odpoczynku.

W okresie Bożego Narodzenia szkoły będą miały wolne od 23 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020. Po kilku dniach nauki wypada kolejne święto: Święto Trzech Króli (6 stycznia 2020), które wypada w poniedziałek.

Ferie zimowe w naszym województwie rozpoczną się 27 stycznia i potrwają do 9 lutego.

Wielkanocne świętowanie uczniowie mogą rozpocząć już 9 kwietnia, a do szkół wrócą 15 kwietnia.

Długi weekend majowy, który czasem potrafi trwać tydzień, w tym roku będzie tylko 3-dniowy, bowiem 1 maja wypada w piątek a 3 w niedzielę.

Boże Ciało jak zawsze w czwartek, przypada w tym roku na 11 czerwca. A później już tylko oczekiwanie na wakacje. Rozdanie świadectw odbędzie się 26 czerwca.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content