Rozmowa przy grillu z Panią Lucyną Włodarz

Faszerowana cukinia – tym daniem z grilla KGW Krakuszowice zachwyciło komisję konkursową i wygrało nagrodę Wójta Gminy Gdów na najsmaczniejszą potrawę podczas grillowego party na Zarabiu w Gdowie. O grillowaniu nad Rabą i zwycięskiej potrawie porozmawiamy z panią Lucyną Włodarz, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Krakuszowicach. 

 

Jak zapamiętała Pani niedzielne grillowanie 4 lipca? 

LUCYNA WŁODARZ: To była świetna impreza na pięknej promenadzie nad Rabą, niedaleko gdowskiego Targowiska Mój Rynek. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, żeby każdy znalazł coś dla siebie, za co bardzo dziękuję. Po długim okresie izolacji, spowodowanej pandemią, wreszcie mogliśmy się spotkać w szerszym gronie, by porozmawiać i spróbować grillowanych specjałów koleżanek z innych kół gospodyń wiejskich. Przede wszystkim, by zrelaksować się wspólnie z innymi mieszkańcami gminy.

 

Dlaczego to właśnie cukinia królowała na grillu KGW Krakuszowice?

LUCYNA WŁODARZ: Cukinia była naszym wspólnym pomysłem, przede wszystkim dlatego, że właśnie zaczął się sezon cukiniowy. Poza tym prawie każdy ma ją w swoim ogródku, więc jest to produkt łatwo dostępny i tani. W zależności od upodobań możemy ją faszerować na różne sposoby, tak jak naszą mięsem mielonym, ale można również drobiowym lub w wersji wege. Lubimy ją, gdyż młoda cukinia bardzo dobrze się grilluje, a przede wszystkim świetnie smakuje.

  

Jakie dania z grilla są Pani ulubionymi ? 

LUCYNA WŁODARZ: Najbardziej lubię grillowane warzywa, ale również karkówkę, kiełbaski, drób i inne specjały. Zawsze staram się zachować umiar w jedzeniu, choć jest to zawsze bardzo trudne, gdy wszystko tak dobrze smakuje.  

 

W jaki sposób spędza Pani wolny czas, oprócz gotowania i działalności w kole gospodyń wiejskich oczywiście.

LUCYNA WŁODARZ: Prócz działalności w KGW, jestem również sołtysem Krakuszowic. Ta funkcja wymaga ode mnie zaangażowania, więc czasu wolnego naprawdę nie mam za wiele. Najczęściej staram się go spędzić pracując w ogrodzie, na zabawie z wnukiem, staram się spotykać z rodziną i przyjaciółmi. Od czasu do czasu lubię też gdzieś wyjechać.

 

Kiedy ruszty wygranego grilla zostaną po raz pierwszy wypełnione smakołykami? Czy sołectwo planuje krakuszowickie grillowe party?

LUCYNA WŁODARZ: Oczywiście, myślimy o tym. Nie mamy jeszcze ustalonej konkretnej daty, ale na pewno przed końcem wakacji uda się zaprosić mieszkańców na spotkanie przy grillu.

 

 Czy możemy zatem prosić o tajemniczy przepis na faszerowaną cukinię z grilla?

LUCYNA WŁODARZ: Oczywiście, bardzo proszę i życzę smacznego.

 

Przepis na faszerowaną cukinię już w najbliższy czwartek w naszym Kąciku Kulinarnym.

Foto: Centrum Kultury w Gdowie, Zarabie Gdów – Strefa Rekreacji.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content