Rozdano nagrody za najpiękniejsze szopki

W środę, 19 grudnia, w Centrum Kultury w Gdowie odbyło się spotkanie, na którym ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszą szopkę, a zwycięzcom wręczono nagrody. Zgromadzona w sali widowiskowej publiczność miała możliwość oglądnąć wszystkie prace zgłoszone do konkursu.

Szopki oceniło jury w składzie: Zofia Tylek artystka malarka, Elżbieta Matuszyk – dyrektor Biblioteki Publicznej w Gdowie, Andrzej Tylek artysta rzeźbiarz, Anna Suchoń – instruktor plastyki w Centrum Kultury w Gdowie.

1 miejsce zajął Szymon Smoter (S.P. Zręczyce), 2 nagrodę jury przyznało dla Edyty Król z Cichawy, a miejsce trzecie przypadło Aleksandrze Miąsko ze szkoły z Niegowici.

Ponadto jury wyróżniło prace: Aleksandry Jamki, Magdaleny Stopy,  Alicji Szostak, Martyny Jania, Oliwiera Wojasa, Gabrieli Kwinty, Dominiki i Dawida Obrał.

Dodatkową atrakcją dla uczestników konkursu i zebranych gości był świąteczny występ zespołu  „Mali Gdowianie”. Tradycyjnie już Harcerze i Zuchy z Marszowic tego dnia przynieśli do Centrum Kultury światełko betlejemskie.

 

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content