Rozdano nagrody w konkursie na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”

W piątek, 17 grudnia, w Centrum Kultury w Gdowie odbyło się podsumowanie XX edycji konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.

Decyzją jury, w skład którego w tym roku weszli: Wioleta Chmiela- dyrektor Centrum Kultury w Gdowie, Anna Wilkońska- studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie, Anna Suchoń – plastyk w Centrum Kultury w Gdowiem postanowiło nagrodzić następujących uczestników:

Wyróżnienia:

  • Nikodem i Gabriela Dobosz, Aniela Sendur
  • Karolina Wójcik
  • Zofia Kominiak, Aleksandra Chanek
  • Nikola i Aleksandra Dudek
  • Antonina, Krzysztof, Karol, Wojciech i Hania Łaciak

III nagroda: Aleksandra Słodka

II nagroda: Amelia i Maja Kopera

I nagroda: Magdalena Goc

Tradycją jest już przekazanie światełka pokoju przez harcerzy z ZHP Marszowice oraz występ folklorystyczny zespołu Mali Gdowianie, w czasie uroczystości rozdania nagród. Pani Anna Wilkońska poprowadziła także wykład pod tytułem “Nie taka szopka straszna”.

W tym roku nawiązaliśmy do “Betlejem Polskiego” według  Lucjana Rydla, gdzie szopka ma wielu bohaterów, bo oprócz postaci Jezusa, Marii, Józefa, aniołów jest bardzo wiele innych postaci na przykład historycznych. Na tegoroczną edycję wpłynęło niewiele prac, za to wszystkie zostały wykonane na wysokim poziomie i były zgodne z tematem konkursu, dlatego też wszystkie zostały nagrodzone– mówią organizatorzy konkursu.

źródło: Centrum Kultury w Gdowie

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content