„Róża dla Jezusa Miłosiernego” na Rynku w Krakowie, a białe róże dla pracowników Szpitala im. Dietla w Krakowie.

11 kwietnia obchodziliśmy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Dzień wcześniej, w sobotę, już 11. raz Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie zaprosiła do spotkania z Jezusem Miłosiernym, organizując na Rynku Głównym w Krakowie akcję Róża dla Jezusa Miłosiernego. Współorganizatorem wydarzenia jest proboszcz gdowskiej parafii Ks. Bogusław Seweryn, a wśród tańczących nie zabrakło parafian z Gdowa.

Wydarzenie odbyło się w reżimie sanitarnym, bez udziału publiczności, a dla tych, którzy nie mogli być na Rynku zorganizowano transmisję online.

W sercu Krakowa 24 tancerzy wykonało układ do melodii „Jezu, ufam Tobie”, a następnie pomodlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Białe róże z cytatami z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny przekazano w tym roku medykom i pacjentom Szpitala im. Dietla w Krakowie.

Pracownicy Szpitala tak dziękowali za pośrednictwem stron Facebook: Wzruszyła nas akcja parafii Gdów Białych Róż Miłosierdzia dla pracowników i pacjentów naszego Szpitala. Wiemy, że w walce z pandemią nie jesteśmy sami. Dziękujemy

Przypomnijmy, że to nie jedyne podziękowania płynące od pracowników Szpitala do Gdowa, bo tuż przed świętami, także za pośrednictwem Facebook’a medycy przesłali podziękowania za pamięć i słodkie podarunki:

Gmina Gdów to Gmina Wielkich Serc, które zawsze pamiętają o medykach, nie tylko od święta. Cieszymy się, że wielu mieszkańców gminy Gdów wygrało walkę z covid, także dzięki pracownikom naszego szpitala. Za pyszne babki, mazurki i serniki serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Zbigniewowi Wojasowi, pracownikom Urzędu Gminy Gdów i wszystkim ludziom dobrej serca, których sporo mieszka w gminie Gdów. (źródło: https://www.facebook.com/SzpitalDietla)

O akcji na naszym portalu pisaliśmy tutaj- zobacz
 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content