Rowerowa wyprawa Pana Sławomira Bednarka

W dniu wczorajszym Pan Sławomir Bednarek, mieszkaniec Środy Wielkopolskiej, przyjechał wraz ze swoim rowerem „Wigry” pociągiem do Bochni, aby wyruszyć w swą czwartą wyprawę rowerową. Tym razem oficjalnie wystartował z Pierzchowa, miejsca urodzenia generała Jana Henryka Dąbrowskiego, a zmierza w kierunku Winnej Góry w województwie wielkopolskim, gdzie zmarł generał. To jego sposób na promocję swojej miejscowości, oraz atrakcji i inicjatyw ze swego regionu. Tym razem postawił sobie za cel wypromować Pałac w Winnej Górze.

W Pierzchowie na Pana Sławomira czekało miłe powitanie. Panie z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały poczęstunek, a na starcie nowej trasy powitali podróżnika dyrektor gdowskiego Centrum Kultury Wioleta Chmiela oraz sołtys Pierzchowa. 

Wszystko zaczęło się w 2018 r. wyprawą promującą budowę naszego średzkiego hospicjum im. Piotra Króla. Była to podróż, która rozpoczęła się i zakończyła w Środzie Wielkopolskiej, a przejechałem wówczas całe polskie wybrzeże, robiąc 1552 km w ciągu miesiąca- opowiada Pan Sławomir- W kolejnych latach, czyli w 2019 i 2020 promowałem średzką powiatową kolej wąskotorową. W 2019 objechałem Warmię Mazury i cześć Suwalszczyzny w 28 dni przejeżdżając 1654 km. W 2020 z powodu pandemii zmieniłem trochę starty moich wypraw i zrobiłem 510 km w 10 dni w okolicach Kętrzyna na Mazurach. A we wrześniu objechałem całą Wielkopolskę w 17 dni  pokonując 1070 km.

Często słyszę pytanie dlaczego wybrałem stary rower Wigry, a nie nowoczesny z przerzutkami, na którym łatwiej byłoby pokonać przeszkody. Odpowiedź jest prosta, aby zwracał uwagę. Cel moich wypraw to promocja,  aby była skuteczna to musi rzucić się w oczy, a ten rower bardzo dobrze w tej roli się sprawdza. 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content