Rodzice polecają…

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Czasem nasze pociechy zgłaszają nam życzenia co chciałyby dostać w prezencie, ale nie zawsze mamy ułatwione zadanie. Często idziemy do sklepu bez pomysłu, szukać inspiracji na półkach sklepowych. Aby trochę ułatwić zadanie znalezienia ciekawego prezentu proponujemy krótki cykl „Rodzice polecają..”, w którym zachęcamy Państwa do podpowiadania innymi, co warto kupić na Dzień Dziecka. Prosimy o przesyłanie Waszych pomysłów na adres: redakcja@mojgdow.pl lub na naszego FB.

Na początek propozycja gry Dobble.

„Dobble to gra towarzyska marki Rebel, tak naprawdę dla osób w każdym wieku! Na pudełku widnieje 6+, ale nasza córka kiedy byłą 5-ciolatkiem też sobie radziła już całkiem nieźle. To rodzaj karcianki, która wciąga nie tylko kilkulatki, ale także młodzież i dorosłych. Skłamałabym mówiąc, że grając w Dobble mam mniej radochy niż moje dzieci. To gra, w której liczy się przede wszystkim spostrzegawczość, koncentracja i refleks!

Jak znajdujemy w opisie gry „Dobble to 50 symboli umieszczonych na 55 kartach. Karty są okrągłe i pełne kolorowych ilustracji roślin, postaci i przedmiotów, a każda z nich jest unikalna i łączy się z innymi kartami tylko jednym symbolem. Zadaniem graczy jest odnalezienie identycznych symboli na dwóch kartach oraz głośne ich nazwanie zanim zrobią to pozostali uczestnicy. Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają różne rozmiary. W instrukcji znajdziemy aż pięć różnych wariantów gry, dzięki temu każdy znajdzie swój charakter rozgrywki.

To świetny pomysł na prezent, zwłaszcza w okresie poprzedzającym wakacje, zajmuje mało miejsca, zapakowana w małe metalowe pudełko, które ułatwia przenoszenie gry. Można grać w nią wszędzie, w domu, na podwórku, na plaży, na ławce w czasie postoju na wycieczce, w szkole na przerwie, prawie wszędzie…

Sama rozgrywka jest dość szybka i bardzo emocjonująca. Zaletą są proste i łatwe do wytłumaczenia zasady gry, więc szybko można zaprosić do zabawy nowe osoby. Kiedy nudzi się jeden wariant, zawsze można w kolejnej rundzie obrać inny, wytłumaczony w instrukcji. Gra sprawdza się zarówno  w dwie osoby jak 5 czy 6. Producenci mówią, że nawet 8 osób może uczestniczyć w rozgrywce. I co ważne cena jest całkiem przystępna, ok. 35 zł.

Grę mamy od niespełna roku, i jest w ciągłym użyciu. Na pewno pojedzie z nami na wakacje. Obie moje córcie są wielkimi fankami Dobble. Polecam.” – Mama sześcio- i ośmiolatki.

Czekamy na Wasze pomysły prezentowe!

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content