Rodzice polecają…co kupić na prezent?

W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka przedstawiamy Wam kolejne pomysły na prezenty polecane przez naszych Czytelników. Dziś o swoich propozycjach opowiada Ula- mama 8-letniej Lilki i Justyna- mama dwulatka.

ULA:

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami więc czas najwyższy na rekomendacje prezentowo – atrakcjowe.

Zacznijmy od książek 🙂 to nasz mocno ulubiony i sprawdzony przez nas  obszar 🙂

Zdecydowanie polecamy z Lilą serie z Nelą, małą podróżniczką o której pisałyśmy w jednym z pierwszych naszych wpisów. Nela ma coraz więcej książek, dorasta, a z nią dorastają też jej czytelnicy. Dla podróżników, dla ciekawych świata dzieciaków, dla tych co lubią zwierzaki i piękne zdjęcia, czyli pewnie większości się spodoba. (http://www.burdaksiazki.pl/autorzy/nela-mala-reporterka/)

Jeśli chcecie sprezentować coś dziewczynce to niezmiennie polecamy prenumetarę dwumiesięcznika Kosmos a z najnowszych odkryć książki: Dziewczynki latają wysoko http://wydawnictwo-debit.pl/3-6-lat/475-dziewczynki-lataja-wysoko.html oraz Maja dorasta: http://wydawnictwo-debit.pl/6-9-lat/468-maja-dorasta.html Wspieramy odwagę, realizację marzeń a jednocześnie uświadamiamy i pokazujemy, że dorastanie jest fajne i nie ma tematów tabu. Rozmawiajmy z naszymi dziećmi – obie te książki to niesamowity wstęp do czasami bardzo poważnych rozmów i tematów! Polecamy też była sobie dziewczynka oraz Dziewczyny kodują – o tej ostatniej Lila powiedziała: Świetna jest i wsiąknęła na kolejne rozdziały: https://www.youtube.com/watch?v=V7uu4o53INU oraz http://wydawnictwo-tadam.pl/byla-sobie-dziewczynka/

A jeśli Wasze Dzieci preferują planszówki  to mamy inne pomysły!

Sprawdzone i rekomendowane przez nas: Palce w pralce, Emotionz, Ubongo oraz Było sobie życie i Cortex  – każda z innej bajki. Ubongo to gra bardziej logiczna polegająca na jak najszybszym dopasowaniu klockowych elementów do obrazka, palce w pralce to refleks oraz pamięć w rytm we will rock you, emotionz to losówka z dużą ilością kości a Było sobie życie to mocno wiedzowa gra nawiązująca do kultowego serialu animowanego Było sobie życie. Kto z nas nie pamięta bakterii, wirusów i czerwonych krwinek. Niektóre pytania nawet dorosłych zapędzą w kozi róg więc zwycięstwo nie jest wcale oczywiste 🙂 . Cortex to połączenie refleksu, pamięci i logiki – rodzinnie uwielbiamy tą grę.

https://www.rebel.pl/product.php/1,606/106699/Ubongo-edycja-polska.html

http://www.hippocampus.pl/gra-bylo-sobie-zycie/

http://www.alexandershop.pl/towar/emotionz/

https://www.rebel.pl/product.php/1,1203/15203/Palce-w-pralce.html

https://www.rebel.pl/product.php/1,1203/104690/Cortex.html

A może pójść w zupełnie inna stronę i zamiast prezentu na Dzień Dziecka sprezentować atrakcje?

W postaci parady smoków, która odbywa się w Krakowie 2-3 czerwca? http://www.paradasmokow.pl/ – byliśmy 3 razy – mocno rekomendujemy głównie dla dzieci w wieku przedszkolnym. A może odwiedzicie muzeum lotnictwa, czy inżynierii miejskiej? http://www.muzeumlotnictwa.pl/ http://www.mim.krakow.pl/

Polecamy też Ogród Doświadczeń: http://www.ogroddoswiadczen.pl  oraz Centrum Bajek w Pacanowie o którym pisałyśmy. Nie jesteśmy fanami tłumów, więc tym razem nie polecimy Wam górskich wycieczek (bo Dzień Dziecka wypada w długi weekend, więc wszędzie będzie mnóstwo ludzi) no chyba, że wybierzecie się w Sudety!!! Ślęża, Wielka Sowa i okoliczne szczyty oferują przyjazne szlaki, bukowe lasy i stosunkowo niewiele ludzi wokół!

My sami długi weekend (w tym dzień dzieckaa) planujemy spędzić pod namiotem nad jeziorem. Nawet jeśli nie jesteście fanami tego rodzaju aktywności (ja sama mocno musiałam dorosnąć do wspólnych pryszniców czy toalet) to dzieci będą zachwycone!!! Dla nich nmiot, śpiwór i materac to przygoda! Więc jeśli tylko macie taką możliwość spróbujcie! Jezioro Rożnowskie czy Czorsztyńskie kuszą swoimi polami namiotowymi a dodatkowo rowerkami, kajakami czy kąpieliskami – a to przecież tak blisko!

Pamiętajcie, że Nasze Kochane dzieciaki mniej niż materialne prezenty będą wspominać czas spędzony z nami. Zadbajmy więc z okazji tego Dnia Dziecka aby każda nasza pociecha poczuła się Ważna, Kochana i Zadbana! Wszystko inne niech będzie tylko dodatkiem.

Justyna:

„Polecam serdecznie książeczkę dla dzieci Magiczne Pudełka. Naszym ulubionym pudełeczkiem-książeczką jest ta o zwierzakach. Wprowadza dzieci w świat zwierząt wiejskich, domowych i dzikich. Zawiera strony do uzupełniania z  puzzlami. Przy zabawie dzieci uczą się o przyrodzie, które zwierzątko co nam daje np pszczółka -miód, krowa-mleko. Dzięki tej zabawce dzieci poznają  gdzie mieszkają poszczególne zwierzaki. Książeczka jest bardzo ładnie wykonana, ma mnóstwo kolorów co jeszcze bardziej przykuwa uwagę najmłodszych. Postacie zwierząt są bardzo przyjazne.
Moja prawie dwuletnia córeczka bardzo lubi się tą książeczką bawić ponieważ elementy do wkładania nie są trudne, co sprawia, że łatwo przychodzi jej dopasować dany element, z czego potem jest bardzo dumna, a przecież o to chodzi????
Z serii Magiczne pudełka są jeszcze Zosia gosposia, która wprowadza najmłodszych w świat gospodarstwa domowego, Lila -księżniczka która opisuje wyprawę księżniczki Lili na bal i jej przygotowania do tego wydarzenia oraz coś dla chłopców Majsterkowicz Olek, który zapoznaje dzieci z zawodami stolarza, hydraulika i malarza.”

Przypominamy także pomysł dla starszaków:https://www.mojgdow.pl/rodzice-polecaja/

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content