ROCZNICA BITWY POD GDOWEM, ZAWODY SZYBOWCOWE ORAZ GALA SPORTU. „Mój Gdów” poleca w weekend….

Piątkowe obchody rocznicy bitwy pod Gdowem i powstania krakowskiego, sobotnia rywalizacja miłośników szybowców halowych, a w niedzielę Gala Sportu, na której poznamy najlepszego sportowca w gminie Gdów – to weekendowe propozycje na spędzenie wolnego czasu w gminie.

Piątek – obchody rocznicy bitwy pod Gdowem i powstania krakowskiego.

Kopiec – mogiła w Gdowie. Za jego usypanie ówczesna właścicielka Gdowa trafiła na 3 tygodnie do aresztu… Corocznie koniec lutego to czas, gdy społeczność gminy Gdów w szczególny sposób wraca pamięcią do tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce na terenie obecnego cmentarza w 1846 r., zwane Bitwą pod Gdowem….

W piątek 24 lutego 2023 r., z okazji przypadającej w tym roku 177. rocznicy bitwy pod Gdowem, okolicznościowy program artystyczny o godzinie 10-tej w gdowskim centrum kultury zaprezentują uczniowie ze Zręczyc. Następnie uczestnicy tradycyjnie udadzą się na cmentarz parafialny w Gdowie, gdzie złożą kwiaty i zapalą znicze przy Kopcu – Mogile poległych uczestników powstania krakowskiego z 1846 roku, jedynym na ziemiach polskich kopcu będącym pamiątką Powstania Chłopskiego, a jednocześnie miejscem spoczynku poległych.

Do udziału w tej szczególnej lekcji historii zaprasza wszystkich mieszkańców gminy gospodarz Wójt Zbigniew Wojas. Wydarzenie jest częścią obchodów 177. rocznicy powstania krakowskiego, na które zapraszają Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Muzeum Krakowa – Muzeum Podgórza, Powiat Wielicki, Gmina Gdów oraz Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Wieliczki”. 

Więcej na portalu „Mój Gdów” TUTAJ. 

Sobota – zawody szybowców halowych.

Pełna wspaniałych szybowcy będzie w sobotni poranek Gminna Hala Sportowa w Gdowie. 25 lutego 2023 r. , już od godziny 8-ej rozpoczną się Zawody F1N o Puchar Wójta Gminy Gdów, a wyniki tej zaciętej rywalizacji zostaną zaliczane do Pucharu Polski. Zapraszamy do sprawdzenia swoich sił w lotach modelami szybowcy, a kibiców na trybuny gdowskiej hali 

– zachęca gdowskie centrum kultury. 

Zawody będą rozgrywane w konkurencjach dla młodzików, juniorów i seniorów, a w ręce zwycięzcy trafi Puchar Wójta Gminy Gdów. Do rywalizacji oraz kibicowania zawodnikom zapraszają organizatorzy: Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego, Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie oraz Aeroklub Polski.

Najlepszego sportowca w gminie Gdów poznamy podczas niedzielnej Gali Sportu.

Miejscem wyjątkowej Gali będzie Aula Szkoły Podstawowej w Gdowie. Tu w niedzielę 26 lutego 2023 r. rozpocznie się ceremonia wręczenia statuetek i dyplomów nagrodzonym i wyróżnionym decyzją Kapituły Konkursowej oraz tym, którzy zyskają największa ilość głosów w plebiscycie internetowym portalu Mój Gdów.

Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas oraz Przewodniczący Rady Gminy Gdów Tadeusz Ciężarek serdecznie zaparaszają wszystkich nominowanych w konkursie na Sportowca/ Sportsmenkę, Drużynę i Trenera roku 2022 w kategorii sport szkolny i klubowy oraz kibiców, fanów sportu, kluby sportowe i Mieszkańców na VII Galę Sportu Gminy Gdów

– zachęca gmina Gdów. 

Podczas wydarzenia zostaną także zaprezentowane wyniki całorocznej rywalizacji sportowej szkół podstawowych a wyróżniające się szkoły otrzymają statuetki. Świętowanie umilą występy Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów oraz pokazy tańca nowoczesnego, karate i gimnastyki artystycznej. 

Do 24 lutego do północy można jeszcze oddać swój głos na najlepszego sportowca, drużynę i trenera (https://www.mojgdow.pl/rozpoczelo-sie-glosowanie-na…/ ) . 

Zapraszamy!

 

 

Pod koniec każdego tygodnia Redakcja „Mojego Gdowa” stara się poinformować o wszystkich wydarzeniach, które odbędą się w weekend w cyklu wpisów „Mój Gdów poleca w weekend”. Oczywiście mamy świadomość, że nie o wszystkich wydarzeniach wiemy, dlatego, aby ułatwić nam to zadanie, prosimy o przesyłanie do Redakcji krótkich informacji o planowanych wydarzeniach, kilku słów komentarza oraz plakatu na nasz adres mailowy redakcja@mojgdow.pl .

Tymczasem zapraszamy na najbliższe wydarzenia!

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content