Remonty, przebudowy, nowe obiekty…

Okres wakacyjny to zawsze czas kiedy dużo się dzieje w zakresie prac drogowych, budowlanych, remontowych. Nie inaczej jest w naszej gminie. Do końca zmierza budowa nowego mostu na Rabie i kolejnego odcinka obwodnicy, powstają siłownie plenerowe, remontowane są remizy, trwają prace przy szkołach… Zapraszamy na przegląd najważniejszych inwestycji na terenie gminy Gdów:

Szkoła w Pierzchowie 

Zakres wakacyjnego remontu w Szkole Podstawowej w Pierzchowie obejmuje m.in.  demontaż istniejącej instalacji centralnego ogrzewania i grzejników oraz montażu nowej instalacji c.o. wraz z kaloryferami. Dodatkowo, wykonywane są roboty  malarskie w salach. Koszt prac to około 110 000 zł. Ponadto, budowlańcy pracują także przy modernizacji obiektu sportowego zlokalizowanego obok szkoły. Dotychczasowe boisko z nawierzchnią asfaltową zamieni się na boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej – poliuretanowej (pole gry 20x40m). Obiekt będzie spełniać cztery podstawowe funkcje – użytkowane będzie jako boisko do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki lub tenisa. Modernizacja obiektu sportowego współfinansowana jest ze środków pozyskanych w ramach projektu „Małopolskie boiska”. Wartość inwestycji: 379 759,27 zł.

Siłownia zewnętrzna w Nieznanowicach

Gmina Gdów pozyskała dofinansowanie do zadania polegającego na zagospodarowaniu terenu przy budynku OSP Nieznanowice. Obecnie montowane są tam urządzenia siłowni oraz mała architektura.

Zakres prac obejmuje m.in.: roboty ziemne, wykonanie nawierzchni bezpiecznej z płyt elastycznych, montaż urządzeń małej architektury tj. siłowni terenowej, w skład której wejdą urządzenia takie jak: biegacz, orbitrek, wyciąg górny, drabinka, betonowy stolik do gier, tablica informacyjna z regulaminem siłowni, ławka, koszt na śmieci….. Całkowita wartość zadania to 44 526,54 zł. Wykonawcą prac jest: Stameco Sp. z o.o., ul. Kopernika 15B, 34-600 Limanowa.

Plac targowy w Gdowie

W najbliższych tygodniach zakończy się przebudowa placu targowego na gdowskim Zarabiu. Inwestycja współfinansowana jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Zakres projektu obejmuje: 
– modernizację istniejącego budynku sanitariatów, 
– budowę nowego budynku sanitariatów, 
– budowę utwardzonego i zadaszonego Punktu Promocji Produktów Regionalnych pn. „Mój Rynek”, 
– ogrodzenie targowiska.
Koszt zadania to około 900 000 zł.  Dotację zagwarantowano dla 9 najwyżej ocenionych projektów, a wniosek złożony przez Gminę Gdów znalazł się na 3 miejscu listy rankingowej.

Remiza OSP  w Stryszowej

Zapoczątkowane w ubiegłym roku prace remontowe w remizie OSP Stryszowa zmierzają do końca. Wkrótce wnętrze budynku, gdzie organizowane są różnorodne inicjatywy lokalne zmieni się nie do poznania. Prowadzone były prace polegające na modernizacji dużej sali (tynkowanie, nałożenie gładzi, wymiana parapetów, wymiana desek na suficie, malowanie sali i sufitów, montaż włazu…) oraz korytarza (prace przygotowawcze, położenie gładzi, marmolitu, wymiana okna i drzwi, malowanie…). Wartość robót to około 28 000zł. Prace zakończą się w drugiej połowie sierpnia.  W budynku OSP Stryszowa wykonano także remont instalacji elektrycznej, a także modernizację pomieszczenia kuchennego i sanitariatu przy dużej sali. Zakres robót obejmował wymianę posadzek i płytek ściennych, remont sufitów, malowanie , wymianę drzwi wewnętrznych do kuchni i sanitariatu oraz przyborów w sanitariatach……. Koszt to około 40 000zł. 

Remiza OSP w Bilczycach

Rozbudowa remizy OSP w Bilczycachna finiszu. Do użytku zostanie oddany nowy garaż dla samochodu pożarniczego oraz zaplecze socjalne. Zostanie też wykonana elewacja obiektu. W pierwszym etapie wykonano prace związane z  instalacją elektryczną, odgromową, wody zimnej i ciepłej, centralnego ogrzewanie, kanalizacją sanitarną wewnętrzną i zewnętrzną, montażem armatury i urządzeń, stolarką drzwiową wewnętrzną oraz roboty wykończeniowe. Wartość prac to około 170 000 zł.  

Ponadto, Gmina Gdów pozyskała ponad 40 000zł. z programu MAŁOPOLSKIE REMIZY na wykonanie kolejnych prac budowlano – remontowych (elewacja, opaska przy budynku, schody zewnętrzne, dojście do budynku). Wartość tej części inwestycji to około 97 000zł. Termin wykonania zadania został wyznaczony na połowę października br.

Na zakończenie naszego przeglądu najnowsze zdjęcia z budowy mostu na Rabie i obwodnicy Gdowa.
zdj. P. Tadeusz Kordula:

oraz z Zarabia:

 
źródło: gdow.pl
zdj. gdow.pl, mojgdow.pl, T. Kordula
 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content