Rekrutacja do zespołu małopolskich szpitali tymczasowych

Epidemia nie ustępuje, chorych na koronawirusa przybywa z dnia na dzień, część z zarażonych wymaga hospitalizacji. W związku z tym rząd zdecydował o tworzeniu szpitali tymczasowych. W Krakowie pierwszy taki szpital otworzono pod koniec ubiegłego miesiąca w dawnym budynku Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof przy ul. Mikołaja Kopernika. Kolejne dwa szpitale tymczasowe mają powstać w budynkach EXPO Kraków oraz w Tauron Arenie. 

W związku z tym trwa rekrutacja pracowników.

„Zachęcamy do współpracy personel medyczny i wolontariuszy posiadających uprawnienia medyczne bądź inne, istotne z punktu widzenia skompletowania zespołu szpitali tymczasowych i placówek najmocniej zaangażowanych w walkę z epidemią. Częścią tego zespołu będą lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, ale też pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii. Ale potrzebni są też ludzie „dobrej woli” – przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze, mający podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej. Podzielcie się swoimi doświadczeniami i dołączcie do drużyny #SzpitaledlaMalopolski! Zgłoszenia prosimy przekazywać za pośrednictwem adresu mailowego: malopolskieszpitaletymczasowe@muw.pl, infolinii 12 210 22 19 działającej w godzinach 7.30-18.00 lub formularza kontaktowego opublikowanego tutaj”-czytamy na stronie urzędu marszałkowskiego.

Zostanie też przygotowana specjalna strona internetowa dedykowana tym placówkom.

Więcej szczegółów a także informacje dotyczące skierowań personelu medycznego do pracy przy zwalczaniu epidemii SARS-CoV-2 znajdziesz m.in na stronie: malopolska.pl (zobacz tutaj)

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content