Radni ,,za” projektem współpracy z Goito

Na ostatniej Sesji Radni Gminy Gdów jednogłośnie podjęli uchwałę o nawiązaniu współpracy ze społecznością lokalną miasta Goito. Jeśli taka sama decyzja zostanie podjęta we Włoszech to już za kilka miesięcy Gdów zyska nowe miasto partnerskie.

Jak informuje „Dziennik Polski” inicjatorem nawiązania współpracy pomiędzy gminą Gdów, na terenie której ks. Karol Wojtyła rozpoczynał swą kapłańską drogę, a miasteczkiem w Lombardii jest pochodzący z Liplasu ks. Jarosław Cielecki, który spotkał się kiedyś z burmistrzem Goito prof. Pietro Marcazzanem. Od słowa do słowa rozpoczęła się wymiana korespondencji z wójtem Gdowa Zbigniewem Wojasem, aż w końcu doszło do spotkania gospodarzy obu miejscowości. Nie obyło się bez pomocy ks. Jarosława, który towarzyszył im w tych chwilach i służył pomocą.

Prawdopodobnie w najbliższym czasie do Gdowa przyjedzie burmistrz Pietro Marcazzan, który podczas kilkudniowej wizyty zobaczy naszą gminę. Zapewne nie zabraknie już konkretnych rozmów o obszarach współpracy pomiędzy Gdowem, a Goito.

[Not a valid template]

fot. Barbara Rotter – Stankiewicz

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content