Racjonalnie dysponujmy wodą

Woda to nasz największy skarb. Powinniśmy jednak dysponować ją racjonalnie i nie zużywać ponad miarę, pamiętając, że w niektórych miejscach na świecie aby zdobyć jej minimalną ilość, trzeba pokonać wiele kilometrów. 

(…) Zasoby dostępnej wody pitnej na Ziemi się kurczą. Przyszłe pokolenia będą żyć w cieniu jej stałych niedoborów, jeśli nie zmienimy naszych postaw już dziś. Dlatego niezależnie od tego, gdzie żyjemy i jak łatwy mamy dostęp do wody – musimy ją szanować i oszczędzać. Bądźmy odpowiedzialni w oczach naszych dzieci i wnuków oraz solidarni wobec tych, którym wody zaczyna brakować

– czytamy na stronie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Z podobnym apelem do mieszkańców zwrócił się Wójt Gminy Gdów.

W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz okresem bezdeszczowym prosimy o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody pobieranej z gminnej sieci wodociągowej. Apelujemy o wykorzystywanie wody przede wszystkim do celów spożywczych i socjalnych oraz ograniczenie używania wody do podlewania trawników, ogrodów, mycia samochodów oraz napełniania przydomowych basenów.

Instytut  Meteorologii radzi między innymi: „W kąpieli tracisz mnóstwo czasu, z prysznicem mniej jest ambarasu”, „Zęby, ręce „szybko” myjesz? Zakręć wodę, mniej zużyjesz”. Więcej sposobów na oszczędzanie wody znajdziemy na ulotce przygotowanej przez IMGW.

Źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut BadawczyGmina Gdów.

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content