PYSZNOŚCI NA ŚWIĄTECZNYM KIERMASZU W GDOWIE.

Ciasta i specjały świąteczne, wyroby z dziczyzny, chleby wiejskie, miody oraz ozdoby świąteczne – można było dzisiaj nabyć na Kiermaszu Świątecznym z Targowiskiem „Mój Rynek” w Gdowie. Do odwiedzenia dzień przed Wigilią Targowiska przy placu targowym w Gdowie oraz zakupów zaprosił gospodarz gminy, który także odwiedził w tym dniu „ryneczek”. 

Na świątecznym kiermaszu królowały wyroby z dziczyzny od myśliwych z Koła Łowieckiego RABA. Jak na okres Bożego Narodzenia przystało, panie z kół gospodyń wiejskich z Książnic i Krakuszowic zadbały, by nie zabrakło tradycyjnych pierogów, uszek, pasztecików, będą także makaronów, przetworów, a przede wszystkim pysznych ciast na świąteczny stół. Były też chleby wiejskie, nabiał, jajka i soki.

Szczególnie polecałyśmy nasze serniki, makowce, pierniczki, orzeszki, ciasto czeskie oraz ze śliwkami, pierogi z kaszą i grzybami oraz inne nasze specjały, życząc wszystkim smacznych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

– podsumowały panie z KGW Książnice. 

Kiermasz był okazją do zakupów lokalnych miodów, między innymi z Koła Pszczelarzy z Gdowa oraz stroików i ozdób świątecznych przygotowanych, między innymi, przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach. Kupujący mieli też możliwość podzielenia się posiłkiem w ramach akcji  „Lodówka pełna życzeń – podziel się posiłkiem” oraz zapoznania się z biuletynem informacyjnym Wójta Gminy Gdów. 

Zarówno kupującym jak i wystawcom Redakcja „Mojego Gdowa” życzy smacznego!

 

Foto: Mój Gdów.

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content