Przeżyjmy to jeszcze raz… koncerty w czasie Święta Ziemi Gdowskiej

W ciągu dwóch dni Święta Ziemi Gdowskiej zaprezentowało się, aż 8 zespołów muzycznych. Jako pierwsi na scenie wystąpili panowie tworzący 5-cio osobowy zespół Expert. Grają piosenki różnego typu, od piosenek biesiadnych po przeboje zagraniczne. Swoją działalność rozpoczęli w maju ubiegłego roku. Tuż po nich na scenie pojawili się: Patrycja, Marcin i Robert czyli Modern Band. To zespół dobrze znany gdowskiej publiczności. Grają wszystko od disco do mocnego rocka! Zespół z nutką hiszpańską to deFlik. Wokalista Borja Marose wprowadził kastylijskie nurty oraz świeży, śródziemnomorski powiew własnej inicjatywy. Tuż przed gwiazdami wieczoru zagrali Ostatni w Raju! Grają muzykę w stylu pop/rock/indie. Grupę charakteryzuje dynamizm, zapał i temperament, co mogliśmy zaobserwować w czasie koncertu.

Późnym wieczorem rozbrzmiały znane i lubiane kawałki disco: „Będziesz moja”, „Malowana lala”, „Piękna nieznajoma” w wykonaniu grupy Jorrgus. Wokaliście na scenie towarzyszyły trzy żywiołowe tancerki. Ostatni sobotni koncert to występ grupy Łobuzy. Licznie zgromadzona publiczność razem z chłopakami zaśpiewała „Ona czuje we mnie piniądz”,  „Oczy jak pinć złotych” czy „Łobuz kocha najbardziej”.

Na niedzielny wieczór zaplanowano dwa koncerty. Pierwszy wystąpił zespół Tequila Band. To półfinaliści tegorocznej edycji programu Disco Star. Porwali gdowską publiczność do tańca i wspólnego śpiewania.

Gwiazdą wieczoru był zespół Pectus. Show, które przygotowali artyści na długo pozostanie w pamięci publiczności. Usłyszeliśmy nie tylko braci Szczepanik, ale także utwory nagrane z Kają i Marylą Rodowicz. Muzycy dopingowani przez swych fanów bisowali, śpiewając razem z publiczność uwielbianą „Barcelonę”.

Zapraszamy do obejrzenia koncertowej fotogalerii.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content