Przedszkola w gminie Gdów pozostają zamknięte co najmniej do 18 maja

Wójt Gminy Gdów mając na uwadze nadal istniejące zagrożenie epidemiczne postanowił, że przedszkola samorządowe w Gminie Gdów nie zostaną otwarte 6 maja.

W Gminie Gdów powrót dzieci do przedszkoli zadeklarowało około 10% rodziców. Jednak po rozmowach z Gdowskim Centrum Obsługi Oświaty oraz dyrektorami placówek, podjąłem decyzję, aby 6 maja 2020 r. nie otwierać przedszkoli – informuje Zbigniew Wojas. Mając na uwadze nadal istniejące zagrożenie epidemiczne, musimy postępować bardzo rozważnie i przygotować się do przyjęcia dzieci oraz realizacji wytycznych, jakie trzeba spełnić, by zapewnić bezpieczeństwo przede wszystkim wychowankom i pracownikom przedszkoli – podkreśla.

Aby móc otworzyć przedszkola muszą one zostać przeorganizowane zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Zdrowia. Przed 18 maja odbędą się kolejne spotkania, na których zostaną podjęte decyzje dotyczące dalszego funkcjonowania placówek. Komunikat o terminie otwarcia przedszkoli zostanie podany z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Źródło: www.gdow.pl

Fot.: Przedszkole Samorządowe w Gdowie

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content