Przedświąteczna mobilizacja Kół Gospodyń Wiejskich

W mikołajkowy weekend Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, często ze swymi pomocnikami, przeprowadziły akcję społeczną skierowaną do osób starszych i samotnych. Pojedynczo w domach lub razem w remizach przygotowywały wypieki, ozdoby świąteczne i drobne upominki dla Seniorów z ich miejscowości. Do akcji przyłączyły się 23 Koła, a dzięki wsparciu Pana Zbigniewa Wojasa, Wójta Gminy Gdów, udało się przygotować ponad 160 paczek świątecznych.

W świątecznych paczkach nie zabrakło tradycyjnych makowców, pierników czy serników przygotowanych przez nasze gospodynie. Wśród upominków Seniorzy znaleźli także kawy, herbaty, owoce, ale i własnoręcznie wykonane przez Panie ozdoby świąteczne. Najważniejsze jednak były życzenia i pamięć.

W tym roku ze względu na panującą pandemię nie odbywają się coroczne spotkania osób starszych i samotnych, do wielu osób nie dojedzie rodzina, tym bardziej ten gest solidarności jest tak ważny w dzisiejszej trudnej rzeczywistości. Słowa wdzięczności, łzy wzruszenia, ale i uśmiechy na twarzach Seniorów były najlepszym podziękowaniem za trud przygotowania dla wszystkich zaangażowanych w akcję.

zdj. archiwa prywatne Pań z KGW; gdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content