Propozycje atrakcji dla dzieci podczas wakacji

Wakacje w pełni, a Wy nadal nie macie pomysłu gdzie zabrać swoje pociechy? Mój Gdów przygotował propozycje jak można miło spędzić wakacyjny czas. 

Muzeum żywego obwarzanka

Czy wiesz że obwarzanek krakowski związany jest z Krakowem już ponad 600 lat? Muzeum żywego obwarzanka, zaprasza dzieci na poznanie od kuchni jak się go wyrabia. Dzieci jak i dorośli będą mogli zrobić, obwarzyć i zabrać własnoręcznie zrobionego obwarzanka do domu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: Muzeum Obwarzanka

Kopalnia Soli w Bochni

W komorze Ważyn 250 metrów pod ziemią, czeka na dzieci mnóstwo atrakcji. Zwiedzanie ma charakter podróży przez historię soli w czasy Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przeprawa jedyną na skalę światową łodziom przez zalaną solanką komorę dostarcza turystom wielu emocji. Równie atrakcyjna jest trasa ekstremalna, która prowadzi szlakiem najstarszych, średniowiecznych, nigdy wcześniej nie udostępnianych turystom wyrobisk kopalni. Nowa trasa przyrodnicza prowadzona wzdłuż „surowych” wnętrz bocheńskiej kopalni pozwala dobrze poznać historię geologiczną złoża bocheńskiego. Obok szybu Campi znajduje się Park Archeologiczny „Osada VI Oraczy” gdzie można zobaczyć średniowieczne rekonstrukcje.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: Kopalnia Soli w Bochni

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy choć najmniejszy w Polsce, ma wiele do zaoferowania. Malownicza Dolina Prądnika słynie ze skał wapiennych, w których powstało wiele jaskiń, występujących na jego terenie. Najsłynniejsza jest Grota Łokietka. Na terenie parku znajdują się liczne zabytki urzekające swoją architekturą: Zamek w Pieskowej Skale, Zamek w Ojcowie, barokowy kościół bł. Salomei, drewniana Kaplica „Na Wodzie”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: Ojcowski Park Narodowy

Rezerwat Skamieniałe Miasto

Niecodzienne formy skalne spotkamy w Ciężkowicach, w Rezerwacie Skamieniałe Miasto, uznanym za zabytek przyrody. Formy te mogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię i zachęcić do zabaw. „Czarownica”, „Ratusz” czy „Żółw” to tylko niektóre z fantazji dzieci.

 Więcej informacji można znaleźć na stronie: Skamieniałe Miasto

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content