Propozycja na ferie ziomowe, cz. 3. Pomysły na 1-dniowe wycieczki i wydarzenia

Już jutro nasze dzieci po raz ostatni przed feriami idą do szkoły, a od soboty rozpoczynają dwutygodniowy odpoczynek. Na łamach naszego portalu szukamy podpowiedzi, jak urozmaicić im ten czas.  Pisaliśmy już o propozycji Centrum Kultury w Gdowie (zobacz ) oraz ofercie Muzeum w Wieliczce (zobacz).  Dziś poszukamy atrakcji w okolicy, wydarzeń, na które możemy wybrać się z dzieckiem samemu nie mając urlopu, lub biorąc tylko pojedyncze dni.

28.I. 2017 (12.00-14.00) Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Podstolice- inauguracja ferii zimowych, szczegóły na plakacie

[Not a valid template]

1.02.2017  Gdów, Wymiana Książek Dziecięcych- o tej akcji pisaliśmy już przy okazji propozycji Centrum Kultury w Gdowie. Jednak jest to wydarzenie, na które nie obowiązują wcześniejsze zapisy, i zaproszone są wszystkie chętne dzieci. Oczywiście główną ideą jest wymienianie się książkami, ale organizatorzy zapewniają wiele atrakcji dodatkowych, jak: malowanie twarzy, kącik plastyczny, kącik czytania bajek, konkursy i zabawy z nagrodami. Zatem dzieciom, które przyjdą, a nie będą się wymieniać książkami nuda nie grozi.

[Not a valid template]

5.02 .2017 Gdów

W Gminnej Hali Sportowej zorganizowany zostanie mecz charytatywny, w czasie którego będą zbierane pieniądze na leczenie sześcioletniego Patryka z Dobczyc (zobacz). I choć nie jest to wydarzenie organizowane z myślą o wypełnieniu czasu dzieciom w ferie zimowe, warto wybrać się ze swoją pociechą. Atrakcji na pewno nie zabraknie (poza meczami odbędzie się m.in. licytacja, pokazy sportowe, animacje dla dzieci) a przy okazji damy najmłodszym dobry wzór- angażowania się i wspierania akcji charytatywnych. (więcej informacji znajdziesz na FB Maraton Sportowy dla Patryka: tutaj)

A może wspólny wypad na lodowisko?

  • Lodowisko: Solne Miasto- Wieliczka

Lodowisko w Wieliczce znajduje się w Parku Mickiewicza na terenie kompleksu sportowego, a konkretnie na kortach tenisowych. W okresie ferii zimowych, od najbliższej soboty 28 stycznia do 12 lutego 2017 r.  lodowisko otwarte od godziny 9:00!

Szczegółowy harmonogram na stronie: www.solnemiasto.eu/lodowisko

  • Krakowskie Błonia: Największe lodowisko pod chmurką w Krakowie zaprasza dużych i małych.

Lodowisko podzielone na trzy strefy: tafla duża 1000 m2, tafla dla dzieci 200m2 i lodowa alejka.

Promocja na ferie dla dzieci, młodzieży szkolnej i studentów za okazaniem ważnej legitymacji: od 30.01 do 03.02.2017 oraz od 06.02 do 10.02.2017 w godzinach 9-12.

szczegóły: www.lodowisko-krakowskieblonia.pl

[Not a valid template]

  • Lodowisko przy Nowohuckim Centrum Kultury

szczegóły, godziny otwarcia: www.nck.krakow.pl

Do kina lub do teatru z dzieckiem  (wybrane atrakcje w Krakowie):

  • BARANKI DZIECIOM: ZIMA 2017, 15 stycznia – 26 lutego- Kino Pod Baranami

Podczas cotygodniowych poranków (w niedzielę) w Kinie Pod Baranami dzieci wyruszą na poszukiwanie przygód w towarzystwie bohaterów najpiękniejszych polskich filmów animowanych. Tradycyjnie, po każdym seansie odbywać się będą zajęcia rozwijające wyobraźnię i umiejętności małych widzów, prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. Wizyta w Kinie Pod Baranami stwarza niepowtarzalną okazję do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów.  Dodatkowo każdy mały widz może otrzymać pamiątkowy dyplom ze swojej pierwszej wizyty w kinie, który z dumą zawiesi na ścianie swojego pokoju.
Na uczestników poranków filmowych dla rodzin czekają również upominki ufundowane przez partnerów.
BILETY: 10 złwięcej informacji na kinopodbaranami.pl

  • Festiwal Teatrów Dziecięcych (30.01-10.02)- Nowohuckie Centrum Kultury

Festiwal jest przeglądem teatralnym, skierowanym do najmłodszych widzów, prezentującym urozmaicone konwencje sceniczne i wielorakość form teatralnej ekspresji. Tegoroczna edycja wydarzenia została wzbogacona o cykl imprez towarzyszących – angażujących młodych widzów do intensywniejszego poznania specyfiki świata teatru. Codziennie inny spektakl, cena biletu: 20 zł.

szczegóły, rezerwacja biletów: www.festiwalteatrow.pl

[Not a valid template]

Tradycyjnie Festiwalowi towarzyszy wystawa – tym razem najmłodsi będą mogli zobaczyć lalki teatralne! Prezentowana będzie kolekcja Teatru Lalek “Rabcio” z Rabki-Zdroju

Wystawę będzie można oglądać w sali 4-C od 30 stycznia do 10 lutego w godzinach 10:00-16:00

Bilet – 2 zł, z biletem na spektakl – wstęp wolny

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content