Projekt „Zdrowo, smacznie, kolorowo z tradycją w tle” został zrealizowany w Bilczycach

Na przełomie listopada i grudnia mieszkańcy Bilczyc- od juniora do seniora mogli uczestniczyć w warsztatach kulinarnych realizowanych przez KGW w ramach projektu „Zdrowo, smacznie, kolorowo z tradycją w tle”.

Projekt to inicjatywa grupy nieformalnej z KGW, która pozyskała dofinansowanie z FIO Małopolska Lokalnie-Północ. FIO -jest to konkurs na projekt społeczny, który stawia na ciekawe pomysły i edukację na rzecz dobra wspólnego w społecznościach lokalnych.

Najmłodsi mieszkańcy uczyli się zdrowego trybu życia, pieczenia chleba, kultywowania tradycji, robili sałatki z owoców i warzyw a także uczyli się szacunku dla jedzenia. Panie z KGW uczestniczyły w warsztatach z carvingu, gdzie nabyły umiejętności pięknego ozdabiania owoców i warzyw oraz w warsztatach z przygotowywania przystawek i gotowania zdrowych potraw.

Na podsumowanie projektu zaproszeni zostali seniorzy z Bilczyc, którzy uczestniczyli w degustacji potraw przygotowanych przez uczestników warsztatów kulinarnych. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia, jak również ich efekty, a nabyte umiejętności i wiedza będą procentować w przyszłości. Warto uczestniczyć w takich inicjatywach, gdyż przynoszą one wymierne korzyści dla mieszkańców.

Na stronie Małopolska.pl trwa plebiscyt na najciekawszą inicjatywę społeczną. Możesz oddać swe głosy m.in na pomysł KGW Bilczyce.

Strona do głosowania: Zdrowo, smacznie, kolorowo z tradycją w tle

Każdy może oddać 1 głos dziennie

Więcej informacji o plebiscycie: sprawdź szczegóły

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content