Projekt „Siłą jest dialog”

Celem projektu „Siłą jest dialog” realizowanego przez Fundację Mediato, jest rozwiązywanie konfliktów w sposób polubowny oraz edukacja i wsparcie mediacji w Polsce. W ramach projektu Fundacja pokazuje, że w dobie pandemii spowodowanej SARS-CoV-2 oraz wszechobecnego języka agresji i nienawiści – mediacja jest skutecznym sposobem na jego złagodzenie i jednocześnie subtelnym rozwiązaniem różnych problemów, konfliktów i sporów.

Dodatkowe informacje o projekcie „Siłą jest dialog

 • adresaci: mieszkańcy / firmy / organizacje 
 • zakres: bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje)
 • forma: online w tym telefoniczna oraz w ramach możliwości stacjonarna
 • kiedy: w okresie od 1 kwietnia 2021r do czasu istnienia potrzeby w tym zakresie

W ramach projektu oferuje się bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje)
z najlepszymi ekspertami z zakresu mediacji dla ułożenia 3 poniżej wypisanych sytuacji:

 1. Jeśli istnieje przeczucie, że w zespole, między pracownikami, w zarządzie, w relacjach
  z innymi firmami bądź klientami jak również między mieszkańcami regionu czy w rodzinie rodzi się konflikt i nie chcemy dopuścić do jego eskalacji. Podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) pomożemy zdiagnozować problem i znaleźć sposób, aby go rozwiązać, zanim negatywnie wpłynie na ich funkcjonowanie.
 2. Jeśli beneficjenci projektu mierzą się z konfliktem i nie wiedzą, jak sobie z nim poradzić albo zaistniały spór doprowadził do wszczęcia sprawy sądowej. Pomożemy im znaleźć konstruktywne wyjście z sytuacji na drodze mediacji, którą szczegółowo zaplanujemy podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego. Ponadto, kiedy otrzymamy zgodę na poprowadzenie mediacji, dołożymy wszelkich starań, aby długie i kosztowne postępowanie sądowe zamienić na ugodę, która ma taką samą moc prawną jak wyrok sądu.
 3. Jeśli udało się zażegnać jeden konflikt i chcemy zapobiegać kolejnym. Być może warto przyjrzeć się kulturze rozmów i poszukać ich słabe punkty albo zastanowić się, czy sposób komunikacji nie generuje potencjalnych sporów. A może beneficjenci projektu potrzebują odpowiednich procedur czy szkolenia z zakresu mediacji lub sprawnej komunikacji, żeby skutecznie radzić sobie z konfliktowymi sytuacjami wewnątrz organizacji?
  W trakcie bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) wspólnie opracujemy strategię działania na przyszłość.

Pamiętaj, że telefon do Fundacji i ich pomoc w zakresie mediacji to bardzo skuteczna metoda na wypracowanie porozumienia i aż 70% rozmów znajduje szczęśliwy finał już po drugim spotkaniu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.mediatio.pl oraz pod numerem telefonu 721782222 lub korespondencji e-mailowej kancelaria@mediatio.pl.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content