Procesja w podziękowaniu za koronację obrazu Matki Boskiej Niegowickiej

Procesja różańcowa z wiosek do kościoła – w taki sposób parafianie niegowickiej parafii podziękowali za koronację obrazu. W niedzielę 9 października 2022 r. z wiosek należących do Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Niegowici wyruszyły pielgrzymki. W trakcie drogi do kościoła odmawiano różaniec oraz modlitwy w intencji rodzin. Przede wszystkim jednak dziękowano za otrzymane łaski oraz wyrażano wdzięczność za akt koronacji Obrazu Matki Boskiej Niegowickiej 28 sierpnia br. 

Szczęść Boże! Dziękuję za Wasze uczestnictwo!

– tymi słowami witał w drzwiach kościoła ksiądz Janusz Łomzik, proboszcz niegowickiej parafii wraz z księdzem diakonem. Następnie o godzinie 16 -tej wspólnie modlono się na nabożeństwie kończącym procesje.

 „Niewiasto, oto Syn Twój” (…) „Oto Matka Twoja!” (…) Matko! – Oto my – twe dzieci. Gromadzimy się wokół Ciebie, aby Ci dziękować za wszystkie łaski, które na nas spływają. Maryjo! Wspomagaj Swoje dzieci w codziennych trudach, Tobie powierzamy naszą drogę

– mówił w modlitwie ksiądz proboszcz. 

Przypomnijmy, że obraz z wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej jest w Niegowici od ponad 400 lat, czczony przez wiernych, którzy ofiarują mu swe troski i radości. To przed nim klękał Sługa Boży Ojciec Anzelm Gądek i Ojciec Święty Jan Paweł II, pełniąc swą pierwszą posługę kapłańską, co uwiecznia fresk nad ołtarzem głównym. W niedzielę, 28 sierpnia 2022 r. na wizerunek Maryi Korony biskupie nałożył Arcybiskup Marek Jędraszewski, dokonując aktu koronacji, a uroczystość zgromadziła tłumy wiernych. Jak wyglądała ta uroczystość można zobaczyć TUTAJ. 

 

 


Foto: Mój Gdów. 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content