Pracownik banku udaremnił oszustwo metodą „na wnuczka”

W prawdzie ta informacja nie dotyczy stricte naszej gminy jednak udostępniamy ją ku przestrodze.

Wieliccy Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku kobietę, która próbowała oszukać 84-letniego mieszkańca powiatu wielickiego. 18-latka wpadła, gdy przyszła po odbiór pieniędzy.

Próba oszukania starszej osoby metodą na tzw. ,,wnuczka” zakończyła się zatrzymaniem przez policjantów kobiety, która miała odebrać wyłudzone pieniądze. Oszuści posłużyli się historią
o wypadku drogowym spowodowanym przez rzekomą córkę pokrzywdzonego.

W piątek 15 lipca 2016 roku do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zadzwonił pracownik banku informując, że 84-letni klient zamierza wypłacić 40 tysięcy złotych. Pracownik banku podejrzewał, że mężczyzna może paść ofiarą przestępstwa.

Kilka godzin wcześniej 84-latek odebrał telefon z informacją, że jego córka potrąciła osobę na przejściu dla pieszych i pilnie potrzebuje pieniędzy na pokrycie kosztów i załatwienie całej sprawy. Nieświadomy niczego staruszek w dobrej wierze udał się do banku z zamiarem wypłacenia 40 tysięcy złotych, które miał przekazać kobiecie czekającej na niego przed bankiem.

Niewątpliwie szybkie powiadomienie policjantów umożliwiło zatrzymanie sprawczyni.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymanej kobiecie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa  z art. 13§1Kk w związku z art. 286§1 Kk. Sąd Rejonowy w Wieliczce zastosował wobec podejrzanej tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Nadal prowadzone są czynności w tej sprawie.

Invalid Displayed Gallery

źródło: wieliczka.policja.gov.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content