Pracowite miesiące zawodników Rokicia

W wrześniu i październiku zakończyła się kolejna seria turniejów wojewódzkich i ogólnopolskich w tenisie stołowym. Startowała w nich spora grupa zawodników UKS Rokicie Szczytniki.

„Przygotowania  do sezonu rozpoczęliśmy w sierpniu realizując po raz drugi wraz z Ministerstwem Kultury i Sportu projekt „Wakacyjne spotkania z tenisem”. Dzieci i młodzież z naszego klubu uczestniczyła w obozach sportowych oraz treningach. Owocem tych działań jest ogromny wzrost liczby trenujących zawodników. Aktualnie w 3 miejscach (Pierzchów, Szczytniki i Brzezie) trenuje prawie 50 zawodników. Myślę, że dodatkowym bodźcem było długotrwałe zamknięcie w izolacji. Teraz bardzo potrzebny jest ruch, a ten właśnie zapewnia uprawianie tenisa stołowego” mówi prezes klubu – Wojciech Biernat.

W zawodach ogólnopolskich (I cykl Grand Prix Polski) z bardzo dobrej strony pokazali się najmłodsi zawodnicy. Żaczka Zuzanna Mardosz oraz żak Artur Stachel po zawodach w Drzonkowie zachowali czołowe miejsca na listach rankingowych. Ich śladem podążyła Weronika Jakubczyk, która w Gliwicach utrzymała limit w młodziczkach. Te kategorie są bardzo licznie reprezentowane przez zawodników Rokicia. W Grand Prix Polski kadetów, które odbyło się w Krakowie z dobrej strony pokazała się Angelika Filipek oraz spora grupa młodych zawodników.

W październiku na turnieju ogólnopolskim w Kraśniku największy sukces osiągnęli Zuzanna Mardosz i Artur Stachel zajmując 3 miejsca.

„Czekamy teraz z nadziejami na II serię WTK-ów, gdzie po raz pierwszy będziemy mogli pokazać dużą grupę najmłodszych dzieci (r. 2015, 2014 i 2013), które niedawno rozpoczęły treningi, a już bardzo chcą się pokazać na turniejach” z radością opowiada pan prezes.

„Aktualnie mamy 45 zawodników z licencjami w tym 38 dziecięcych i młodzieżowych. W rozgrywkach biorą udział 3 drużyny (II liga kobiet, dwie V ligi). Baza, którą dysponujemy staje się powoli niewystarczająca, jak również wykorzystaliśmy skromne środki finansowe pochodzące z dotacji. Cały czas poszukujemy sponsorów, aby móc zapewnić zawodnikom jak najlepsze warunki” – dodaje prezes.

Pod koniec października w Pierzchowie odbył się ostatni IV Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty. W dwóch kategoriach wiekowych wystąpiło łącznie 11 drużyn. W kategorii do lat 16 i open zwyciężyli zawodnicy MKS Centrum Kraków. Na drugiej pozycji znaleźli się zawodnicy UKS Rokicie Szczytniki.

Zarząd UKS Rokicie kieruje serdeczne podziękowania dla Gminy Gdów oraz szczególnie dla rodziców za wsparcie, które pozwoliło nam organizować zajęcia z zakresu tenisa stołowego i tak licznie uczestniczyć w zawodach wojewódzkich.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content