POZNAJMY OKOLICĘ Z EKOMUZEUM MIĘDZY SZTUKÄ„ A Å»YCIEM – w plenerze z podcastami w tle.

Odwiedź Gdów i znajdź tablicÄ™ dedykowanÄ… Ludwikowi Solskiemu, posÅ‚uchaj podcastu na temat domu Kazimierza Mikulskiego w Hucisku, przespaceruj siÄ™ Å›cieżkÄ… kulturowÄ… w Hucisku i odkryj inne osobowoÅ›ci zwiÄ…zane z Huciskiem, wejdź na kopiec DÄ…browskiego w Pierzchowie i zobacz, co widać ze szczytu – to tylko niektóre z poleceÅ„ do wykonania przez wÄ™drujÄ…cych Å›cieżkÄ… biograficznÄ… i kulturowÄ… dotyczÄ…cÄ… osób, których Å›lady można znaleźć miÄ™dzy innymi w gminie Gdów. Do poznawania historii okolicy i osób z niÄ… zwiÄ…zanych zachÄ™ca Fundacja Plenerownia, polecajÄ…c także wysÅ‚uchanie serii podcastów, umożliwiajÄ…cych spacery dźwiÄ™kowe po okolicy. Nagrania utworzono w trakcie mikrowypraw, w celu dokumentacji lokalnego dziedzictwa i zbierania historii pod kÄ…tem utworzenia ekomuzeum.

Åšcieżka biograficzna, Å›cieżka kulturowa dotyczÄ…ca osób, których Å›lady można znaleźć w okolicy. Sprawdź, jakie niesamowite osoby sÄ… zwiÄ…zane z naszÄ… okolicÄ…. Twórcze umysÅ‚y, artyÅ›ci, pionierzy, wynalazcy, spoÅ‚ecznicy, patrioci… Odkryj ludzi, którzy przez wieki planowali, dziaÅ‚ali, pokonywali przeciwnoÅ›ci i na różne sposoby wpÅ‚ywali na swoje otoczenie. Poznaj także tych, którzy goÅ›cili tu niedÅ‚ugo, trafili przejazdem albo zrzÄ…dzeniem losu, ale zostali zapamiÄ™tani lub zostaÅ‚ po nich Å›lad w przestrzeni. Przekonaj siÄ™, jakie fantastyczne historie można poznać wyruszajÄ…c na mikrowyprawÄ™ o parÄ™ kilometrów od domu. Zainspiruj siÄ™ osobowoÅ›ciami spotkanymi po drodze w Ekomuzeum miÄ™dzy sztukÄ… a życiem

– zachÄ™cajÄ… Organizatorzy. 

Oprócz Gdowa, Huciska, Pierzchowa czy Niegowici Plenerownia zachÄ™ca także do odwiedzenia Grodkowic, Nowego WiÅ›nicza, Wieliczki, Bochni oraz innych miejscowoÅ›ci. Nagrania dźwiÄ™kowe najlepiej sÅ‚uchać po kolei, ale można także wybiórczo. 

SÅ‚uchowiska dostÄ™pne sÄ… pod adresem: http://ekomuz.pl/podkasty/ . 

Ekomuzeum to nie jedno miejsce, a sieć rozproszonych w terenie obiektów, które wspólnie tworzÄ… żywÄ… kolekcjÄ™, gdzie przyroda, kultura i historia sÄ… prezentowane wspólnie, w miejscu ich pierwotnego wystÄ™powania. To cenna inicjatywa , która pozwala w wyjÄ…tkowy sposób zobaczyć, poznać i doÅ›wiadczyć różnych wartoÅ›ci regionu, a wiÄ™cej na ten temat można przeczytać na naszym portalu TUTAJ. 

W imieniu organizatora zachęcamy do wypraw z słuchowiskiem w tle!

ŹródÅ‚o i foto: Fundacja Plenerownia. 

 

 

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content