POSPRZĄTAJĄ LAS CICHAWSKI. Po wytężonej pracy zapraszają na ognisko.

Las Cichawski czekają wielkie porządki. Sprzątanie i porządkowanie rozpocznie się w sobotę 11  marca 2023 r. od godziny 10-tej od strony Łężkowic. Po wytężonej pracy Organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników akcji na zasłużony odpoczynek przy wspólnym ognisku. 

Wiosna idzie a z wiosną porządki – zapraszamy do udziału we wspólnym sprzątaniu najbliższego nam lasu czyli Lasu Cichawskiego. Miejsce spotkania to wjazd do lasu od strony Łężkowic: https://maps.app.goo.gl/RwXu6TGuxGarzNUG7 .  Po sprzątaniu zapraszamy na ognisko i kiełbaski. Do akcji już włączyła się Dziewczęca Służba Maryjna parafii Łężkowice, Nadleśnictwo Niepołomice, Lasy Państwowe oraz Referat Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Gmina Gdów – dziękujemy!
– informują członkowie Stowarzyszenia Książnice nad Rabą,  które zainicjowało akcję. 
 

Niewątpliwie las nie jest miejscem wyrzucania śmieci, gdyż zanieczyszczają one środowisko, a widok plastików na ścieżkach nie należy do najprzyjemniejszych. Właściwym miejscem, do którego powinny docelowo trafić odpady jest punk selektywnej zbiórki odpadów. Zapewne ta pierwsza w tym roku akcja uprzątnięcia śmieci przyniesie wymierne skutki, a po jej zakończeniu z przyjemnością będzie można spacerować cichawskim lasem, by odetchnąć świeżym powietrzem i nacieszyć się bogactwem jego pięknej przyrody. 

W imieniu Organizatorów zachęcamy do udziału w akcji sprzątania cichawskiego lasu, już w najbliższą sobotę od godziny 10-tej!

Źródło: Stowarzyszenie Książnice nad Rabą

Organizujesz wydarzenie i chciałbyś zaprosić na nie mieszkańców gminy Gdów? Prześlij najważniejsze informacje, plakat oraz kilka zdań zachęcających do udziału na adres redakcja@mojgdow.pl

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content