Popołudnie ze Straussem 2016 – koncert finałowy

Finałowy koncert z cyklu „Popołudnie ze Straussem” zbliża się szybkimi krokami. Już 25  września piękna komora Alfonsa Długosza na III poziomie kopalni soli wypełni się atmosferą słonecznego lata i miłą dla uszu muzyką, którą wykonają Orkiestra Straussowska Obligato pod kierownictwem Jerzego Sobeńko oraz soliści: Aleksandra Novina-Chacińska – sopran i Adam Sobierajski – tenor. Koncert organizuje Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

W programie m.in.  utwory Rodziny Straussów: Geschichten aus dem Wienerwald, Pizzicato-Polka, Banditen Galopp, Nad pięknym, modrym Dunajem i Radetzky Marsch, ponadto Marsz Florentyński J. Fucika i Herbstweissen E. Waldteufela.

Informacja: 12 278 58 49. Bilety w cenie 45 zł do nabycia w kasie w Zamku Żupnym i Biurze Obsługi Turystów Muzeum w szybie Daniłowicza.

www.muzeum.wieliczka.pl

Patronat medialny:   TVP Kraków

Informacja o artystach:

 Aleksandra Novina-Chacińska – sopran

Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Debiutowała rolą Hrabiny w „Weselu Figara” W.A. Mozarta i już podczas studiów rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim w Łodzi. Jest uczestniczką wielu kursów mistrzowskich w Polsce, Niemczech i Francji. Po zakończeniu studiów kontynuowała naukę pod kierunkiem prof. Teresy Żylis-Gary.

Jest laureatkę drugiej nagrody na XII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Manuela Ausensi” w Barcelonie (2009), Grand Prix oraz Nagrody Specjalnej na XI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Bilbao (2006), Nagrody Specjalnej na II Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie (2006), finalistką międzynarodowych konkursów wokalnych “Flaviano Labo w Piacenza, “Riccardo Zandonai” w Riva Del Garda i “Ottavio Ziino” w Rzymie oraz VII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki w Warszawie.

Współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Krakowską w Krakowie, Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Śląską w Bytomiu, a także z Latvian Natiotional Opera House, Estonian National Opera House, Deutsches Nationaltheater w Weimarze, Tiroler Landes Theater w Innsbrucku i innymi teatrami operowymi w Polsce i w Europie. Od grudnia 2010 roku na stałe związana jest  z Teatrem Wielkim w Łodzi. Aleksandra Novina-Chacińska prowadzi również aktywną działalność koncertową w Polsce i za granicą.

Adam Sobierajski – tenor

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. Alicji Słowakiewicz-Wolańskiej. Od 2004 roku jest solistą Gliwickiego Teatru Muzycznego. W latach 2005 – 2007 solista Teatru Muzycznego w Lublinie. Od 2007 roku solista Opery Krakowskiej, gdzie wystąpił jako Darly w światowej prapremierze operetki Karola Szymanowskiego „Loteria na mężów”.

Jest laureatem wielu konkursów i festiwali m.in. 2006 IV nagroda na II Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej, 2008 wyróżnienie oraz  cztery nagrody – w tym dla najlepszego tenora na II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Adama Didura w Bytomiu. 2008 II nagroda na III Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej. W maju 2009 Adam Sobierajski zdobył III nagrodę na I Europejskim Konkursie Tenorów w Sosnowcu.

Współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Śląską w Bytomiu, Teatrem Muzycznym w Lublinie, oraz Filharmoniami: Śląską, Zabrzańską, Kielecką i Toruńską

Plakat Strauss 2016 '

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content