Pomóżmy rodzinie Antoniv z Biecza

Na prośbę Burmistrza Biecza zwracamy się o pomoc rodzinie Antoniv, będącej w bardzo trudnej sytuacji. Pan Roman – jedyny żywiciel rodziny, zmarł na COVID-19, pozostawiając żonę Marię i pięcioro dzieci bez środków do życia.

Rodzina Antoniv ma polskie korzenie, pochodzi bowiem z miejscowości Medenice, która przed wojną znajdowała się na terenie Polski, a obecnie na Ukrainie. W 2017 r. najstarsze z dzieci, córka Marta przyjechała do Biecza i rozpoczęła naukę w tamtejszym liceum. Z czasem dołączył do niej brat Władysław. Ojciec rodziny – Pan Roman, podjął zatem decyzję o przeprowadzce całej rodziny do Biecza, by tu zapewnić dzieciom lepszy byt. Chcąc zarobić na utrzymanie rodziny podejmował pracę w różnych miastach w Polsce, o od 2020 r. pracował w Urzędzie Miejskim w Bieczu.

Niestety, po jego śmierci rodzina znalazła się w dramatycznej sytuacji, gdyż Pani Maria nie ma stałego zatrudnienia, dwoje najstarszych dzieci studiuje, a pozostałe chodzą jeszcze do szkoły, jedno z nich cierpi na autyzm. Rodzina pilnie potrzebuje wsparcia finansowego. Środki potrzebne są na niezbędne codzienne wydatki, edukację dzieci oraz leczenia chorego syna.

Pomoc prowadzona jest w ramach zbiórki publicznej o numerze 2021/3516/KS.

Wpłat można dokonywać na poniższy numer bankowy:

Bank Spółdzielczy w Bieczu: 53 8627 0001 2002 3002 0431 0001 z dopiskiem „pomoc dla rodziny Antoniv”.

Zbiórka środków finansowych odbywa się także za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

Zachęcamy do wsparcia rodziny Antoniv w tym tragicznym dla niej czasie. Wszystkie zebrane środki finansowe przeznaczone zostaną właśnie dla niej. Wierzymy, że dobro wraca, a wsparcie tego szlachetnego celu pomoże przetrwać jej dramatyczny czas.

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content