Pomoc prawna za darmo

Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz bezpłatne porady w urzędzie gminy Gdów – to możliwości uzyskania darmowej porady prawnej. 

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku. Osoba uprawniona, przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, składa w punkcie pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie. Osoba korzystająca z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej dodatkowo składa oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku. Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

– informuje gmina Gdów, przypominając, że porady udzielane są w poniedziałki w godzinach 12.30-16.30, we wtorki i w środy w godzinach 7.30-11.30, w czwartki od 11.30 do 15.30 oraz w piątki w godzinach 9.00-13.00. 

Oprócz urzędu gminy Gdów, na terenie powiatu wielickiego można uzyskać nieodpłatną pomoc prawną oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie także w punktach zlokalizowanych w budynkach Starostwa Powiatowego w Wieliczce, Urzędu Gminy Kłaj oraz Urzędu Gminy Biskupice. Z kolei Stowarzyszenie Sursum Corda  realizuje, w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033-edycja 2022, kampanię społeczną, promującą dostęp do sieci punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Więcej informacji na ten temat można uzyskać klikając w linki: https://fb.watch/hBX46dxKrx oraz https://youtu.be/GmMVA8SP1wo. 

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie urzędu gminy TUTAJ. 

Foto: Mój Gdów.

Źródło: na podstawie gmina Gdów. 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content