Pomoc dla mieszkańców Nowej Białej

W związku z ogromnym pożarem w miejscowości Nowa Biała w powiecie nowotarskim ruszyły zbiórki, aby wesprzeć pogorzelców. Także na terenie naszej gminy zorganizowano kilka akcji, które mają na celu zebranie środków najbardziej potrzebnych dla poszkodowanych.

Potrzebne są: środki czystości: chemia domowa, proszki do prania, płyny, mydła…., miotły, mopy, wiadra i inne sprzęty przydatne do czyszczenia, sprzęty do pracy: rękawice, łopaty i inne artykuły gospodarstwa domowego, materiały remontowe – gwoździe, wkręty, farby, pędzle, wałki i inne.

Poniżej podajemy linki do organizatorów poszczególnych zbiórek, pod którymi znajdzie szczegółowe informacje co jest zbierane i w jakich godzinach można przywozić rzeczy w ustalone miejsce:

OSP Książnice zobacz tutaj

OSP Nieznanowice zobacz tutaj

OSP Gdów zobacz tutaj

OSP Winiary zobacz tutaj

Ponadto na prośbę Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w najbliższą niedzielę, po mszach świętych we wszystkich parafiach naszej diecezji odbędą się zbiórki pieniędzy z przeznaczeniem dla poszkodowanych w pożarze mieszkańców wsi Nowa Biała.

Otrzymaliśmy także na pocztę redakcji wiadomość od naszego Czytelnika z prośbą o opublikowanie linku do zbiórki na odbudowę domu w Nowej Białej dla jego rodziny. Link do zbiórki: zobacz tutaj

Trwa także zbiórka pieniędzy dla pogorzelców z Nowej Białej założona na portalu zrzutka.pl: zobacz tutaj

Zachęcamy, każdego kto może, aby okazać solidarność z poszkodowanymi i wesprzeć ich choćby najmniejszym gestem.

zdj. z portalu zrzutka.pl

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content