Pomoc dla medyków wciąż płynie…

W mediach społęcznościowych możemy zauważyć, że pomoc dla medyków płynie z róznych stron. Organizowane są różne zbiórki, akcje szycia maseczek czy przygotowania posiłków dla personelu. Pomagają fundacje i stowarzyszenia, powstające spontanicznie grupy, osoby prywatne i firmy. Także nasi mieszkańcy pomagają służbom w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Pisaliśmy już o pierwszych akcjach (zobacz tutaj). Chęć pomocy nie ustaje, z inicjatywą wychodzą kolejni ludzie dobrej woli.

Strażacy z Bilczyc przed Świętami Wielkanocnymi, w środę i w czwartek organziują w remizie OSP w Bilczycach zbiorkę pieniędzy oraz zbiórkę materiałów dla medyków. Szczegóły na plakacie poniżej.

Pod szyldem gdowskiej parafii nadal trwa akcja szycia maseczk. Akcja się rozrasta i dołączają do niej także osoby spoza parafii, a nawet spoza naszej gminy. Organizatorzy akcji dostarczyli już maseczki do 23 miejsc (więcej o akcji na FB Parafii: Parafia NMP w Gdowie). 

Maseczki szyją także Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Uszyte maseczki trafiły  do krakowskich szpitali, gdowskiej stacji Pogotowia Ratunkowego, Ośrodka Zdrowia w Gdowie, Miejskiego Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie.

Także firmy wspomagają walkę z koronawirusem. Gdowska firma Mirapolnext  zachęca do wpłat przez „skarbonkę” utworzoną na stronie Fundacji Siepomaga. Jako firma zadeklarowali się część dochodu ze sprzedaży rowerów wpłacą na zbiórkę. https://www.siepomaga.pl/mirapolnextkoronawirus

 

Kierujemy podziękowania i słowa uznania dla wszystkich, którzy włączają się w walkę z koronawirusem poprzez wsparcie służb medycznych. 

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content