Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny w Zamku Żupnym

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do zwiedzania Zamku Żupnego (k. XIII-XIX w.) w Wieliczce w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” w dniach 5-7.10.2018 r.

Zamek Żupny w Wieliczce jest obiektem wyjątkowym. Został wzniesiony na siedzibę solnego przedsiębiorstwa pełniąc tę rolę od k. XIII w. do stycznia 1945 r. Obiekt został  wpisany na listę UNESCO w 2013 r.

Na terenie obiektu zobaczyć można: najstarszy szyb górniczy w Polsce (k. XIII w.), jedyną zachowaną basztę (XIV w.) z murów obronnych ufundowanych przez króla Kazimierza Wielkiego, fragmenty murów pierwszej w Europie zakładowej stołówki – kuchni żupnej (XV w.), która wydawała darmowe posiłki pracownikom i przyjeżdżającym po sól furmanom. Ponadto w Zamku udostępnione są wystawy: Prehistoria Wieliczki z prezentacjami 3d kolejnych faz przebudowy zamku, Sala Gotycka z portretami żupników – zarządców przedsiębiorstwa oraz dwie wystawy solniczek, w tym nowo otwarta prezentująca najnowsze, światowej klasy obiekty, dzięki którym kolekcja solniczek Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka jest zaliczana do najcenniejszych na świecie.

W Zamku będzie też można zobaczyć wystawę prac wielickich artystów na wystawie jubileuszowej „25 lat Wielickiej Grupy Twórców Art-Klub.

Obowiązujące ceny biletów do Zamku Żupnego w dniach 5-7.10.2018 r.:

bilet normalny – 4 zł

bilet ulgowy – 2 zł, w tym dla dzieci od 7-16 lat  – 1 zł

bilet rodzinny -7 zł  (2 osoby dorosłe + 2 dzieci)

Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” organizowana jest przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szczegóły: zobacz tutaj

Źródło: Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content