Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zorganizowali challenge dla mieszkanki Niegowici

17 listopada b.r., w miejscowości Niegowić, doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego oraz 28 letniej mieszkanki powiatu wielickiego. 28 letnia Monika to również siostra funkcjonariusza Komisariatu Policji w Gdowie. W wyniku tego zdarzenia, kobieta doznała poważnych obrażeń czego konsekwencją była konieczność amputacji nogi. Kobietę czeka teraz długie i kosztowne leczenie a także zakup protezy. Do zbiórki pieniędzy, włączyła się rodzina oraz liczni mieszkańcy naszego Powiatu. Niestety koszty związane z leczeniem znacznie przewyższają zdolności finansowe rodziny, dlatego Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce, podinsp. Mirosław Strach zainicjował akcję pod nazwą ,,Kilometr dla Moniki’’, która poprzez kolejne nominacje zachęci inne osoby do włączenia się w zbiórkę pieniędzy.

1 grudnia b.r. odbyła się inauguracja akcji. Do challengu przystąpili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce podinsp. Mirosław Strach, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce, podinsp. Agnieszka Burzec Czesak, komendanci komisariatów w Gdowie i Niepołomicach, kom. Krzysztof Mistarz, asp. szt. Piotr Michniak, podinsp. Józef Gajewski, kom. Maciej Onyszko oraz brat Moniki mł. asp. Łukasz Morajka.

Policjanci po pokonaniu 1 km,  wsparli zbiórkę pieniędzy przeznaczoną na hospitalizację 28 latki, oraz do wyzwania nominowali kolejne osoby:

  • Komendę Powiatową Policji w Brzesku
  • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce
  • Kopalnia Soli ,,Wieliczka’’
  • Anna Kowal wraz z współpracownikami

Zachęcamy wszystkich w włączenie się w pomoc dla Moniki.

ZBIÓRKA NA ZRZUTKA.PL

ZBIÓRKA NA SIEPOMAGA.PL

Film można oglądać na stronie wieliczka.policja.gov.pl/

źródło: https://wieliczka.policja.gov.pl/

Film oraz zdjęcie autorstwa portalu ,,Wieliczkacity”.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content