Policjanci z Gdowa zatrzymali złodzieja kasetki z pieniędzmi.

10 października br. dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie otrzymał zgłoszenie od mieszkańca gminy Biskupice o tym, że dzień wcześniej z pomieszczeń biurowych składu budowlanego ukradziono kasetkę z pieniędzmi.

W środku miało znajdować się około 4 tys. złotych. Na miejsce zdarzenia pojechał patrol policji. W wyniku działań polegających między innymi na przeglądnięciu zapisów monitoringów, ustaleniu drogi oddalenia się sprawcy z miejsca zdarzenia, oraz szerokiej współpracy z pokrzywdzonymi funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego na terenie gminy Gdów dokonali zatrzymania 49- letniego mężczyzny, podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa.

W wyniku przeprowadzonych działań odzyskano kasetkę oraz część znajdujących się w niej pieniędzy. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży ( art. 278 par. 1 KK), gdzie za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Po wykonaniu czynności został zwolniony do miejsca zamieszkania.

Źródło: wieliczka.policja.gov.pl

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content