Policjanci przypominają o maseczkach

W ostatnich dniach jesteśmy codziennie informowani o nowych przypadkach koronawirusa m.in w naszym województwie, padają kolejne niechlubne rekordy zachorowań. Władze nieustannie przypominają  o konieczności zachowania dystansu społecznego, obowiązku zasłaniania nosa i ust – maseczką lub przyłbicą – zwłaszcza w przestrzeniach zamkniętych, np. sklepach czy częstym myciu rąk. 

Także wieliccy policjanci przypominają, że w związku z panującą epidemią COVID-19, nadal atualne pozostają niektóre z wprowadzonych obostrzeń. Funkcjonariusze cały czas zwracają uwagę na to, czy mieszkańcy naszego regionu, turyści oraz wszystkie osoby przyjezdne przestrzegają obowiązujących zasad, mających na celu ochronę przed groźnym wirusem.

Ponieważ w ostatnim czasie obserwujemy niepokojące zjawisko nie stosowania się do obowiązku zakrywania nosa i ust w środkach komunikacji miejskiej jak również we wszelkiego rodzaju placówkach handlowych wielicka Policja, także w naszej gminie, rozpoczęła szeroko zakrojone działania mające na celu ograniczenie tej negatywnej i niezgodnej z przepisami sanitarnymi tendencji. Funkcjonariusze Ruchu Drogowego, każdego dnia przeprowadzają również kontrole środków komunikacji miejskiej, której celem jest przypomnienie pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas podróży autobusami.

Policjanci w czasie codziennej służby będą także zwracać baczną uwagę  czy osoby przebywające w placówkach handlowych, usługowych lub na targach stosują się do obostrzeń związanych z zakrywaniem ust i nosa. Ponadto funkcjonariusze będą przypominać właścicielom bądź administratorom obiektów handlowych, że również oni bądź inni członkowie personelu, powinni zwracać uwagę klientom nieprzestrzegającym przepisów. Policjanci przypomną również, że w razie konieczności mogą oni skorzystać z pomocy funkcjonariuszy, wzywając ich na miejsce.

 Policjanci, którzy otrzymają zgłoszenie lub sami zauważą osoby nieprzestrzegające obostrzeń, w pierwszej kolejności wyjaśniają przyczyny niestosowania się do zaleceń sanitarnych, a następnie w razie stwierdzenia naruszenia przepisów będą wyciągać wobec tych osób konsekwencje.

Jednocześnie policjanci przypominają, że w miejscach ogólnodostępnych  (np. drogi, place, cmentarze, zieleńce, parki, plaże, parkingi, nieruchomości wspólne) jeżeli nie jest możliwe zachowanie co najmniej półtorametrowego odstępu od innych osób, należy zakładać maseczki.

 Pamiętajmy, że walka z koronawirusem nadal trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Dlatego tak istotne jest stosowanie środków ochrony w przestrzeni publicznej. Wszystkie informacje o aktualnych ograniczeniach można znaleźć na stronie rządowej pod adresem https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.

źródło: http://wieliczka.policja.gov.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content