PODZIELMY SIĘ DOBROCIĄ. Lodówka pełna życzeń – podziel się posiłkiem.

Tradycyjne świąteczne potrawy, warzywa, owoce, ciasta, chleby, domowe przetwory czy nawet zupy i dania w słoiku – tymi pysznościami można już dzielić się z potrzebującymi, wkładając je do „Lodówki pełnej życzeń”, która będzie ustawiona podczas dzisiejszego Kiermaszu Świątecznego na Targowisku „Mój Rynek” w Gdowie. Od dziś, przez cały okres świąteczny, będzie także można przekazać jedzenie potrzebującym, umieszczając je w lodówce przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdowie (32-420 Gdów). W lodówce, oprócz tradycyjnych świątecznych potraw, możemy zostawić warzywa, owoce, ciasta,  opakowany chleb, przetwory, a nawet słoik z zupą, której ugotowaliśmy zbyt dużo, pamiętając, by dokładnie opisać kiedy zostały przygotowane i z jakich produktów. Wszystkie te pyszności na pewno sprawią radość potrzebującym, stąd gorąco zachęcamy do udziału w akcji!

Zwracamy się z prośbą by mieszkańcy Gminy Gdów ponownie włączyli się do akcji „Lodówka pełna życzeń – podziel się posiłkiem”. Pragniemy by osoby potrzebujące, osoby w podeszłym wieku, samotne, osoby bezdomne, a także pozostawieni sami ze swoimi problemami mogli przeżywać radość świętowania. Bez naszej pomocy ich święta będą szare i zwyczajne. Drogi Mieszkańcu! Jeżeli możesz podzielić się jedzeniem, potrawami świątecznymi – włącz się do wspólnej akcji! (…) Zachęcamy także, by po świętach jeżeli zostanie w domu trochę jedzenia, nie wyrzucać go, ale przynieść dla potrzebujących do lodówki. W okresie funkcjonowania lodówki osoby potrzebujące mogą samodzielnie udać się i po prostu wziąć z lodówki potrzebne artykuły dla siebie (…). Nie zostawiamy natomiast surowego mięsa, produktów zawierających surowe jaja, artykułów nadpsutych i alkoholu. Ponieważ idea tej akcji oparta jest na ludziach dobrej woli, mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu sprawimy, że świąteczna atmosfera zagości w każdym domu.

Zapraszając wszystkich Mieszkańców do włączenia się w akcję pomocy potrzebującym „Lodówka pełna życzeń – podziel się posiłkiem” składamy Państwu życzenia wspaniałych, pięknych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten magiczny czas będzie dla Was okazją do odpoczynku i umacniania relacji oraz samych radosnych chwil pełnych miłości.

– informuje gmina Gdów, która jest organizatorem akcji, koordynowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie. 

Zachęcamy do wsparcia akcji, pamiętać, by dzielić się tylko tymi produktami, które sami chcielibyśmy zjeść i otrzymać. Tym małym gestem dobroci, możemy sprawić, by okres Bożego Narodzenia był czasem szczególnym. Dla wszystkich.   

Źródło: gmina Gdów. 

Foto: gmina Gdów.

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content