Podziel się historią…

W maju 2019 miała miejsce pierwsza wystawa plenerowa zorganizowana z inicjatywy Gdowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wówczas można było oglądnąć Gdów i jego mieszkańców na archiwalnych zdjęciach, które w znacznej części pochodziły z prywatnych archiwów. Zainteresowanie wystawą było bardzo duże, usłyszeliśmy dużo pozytywnych głosów, jak fajny był to pomysł, dlatego też zdecydowaliśmy się wspólnie ze słuchaczami naszego uniwersytetu przygotować drugą edycję– mówi Edyta Trojańska-Urbanik, kierownik gdowskiego UTW- zapraszamy mieszkańców do włączenia się w przygotowanie tej wystawy. Jeżeli ktoś posiada w swoich rodzinnych albumach stare fotografie Gdowa i chce się nimi podzielić, prosimy o dostarczenie zdjęć do Biblioteki Publicznej w Gdowie lub kontakt z nami.

Jeśli ktoś ma zdjęcia wklejone do albumów i nie chciałaby ich wyciągać, a chciałby je udostępnić, jest możliwość, aby przedstawiciel organizatorów wystawy umówił się z taką osobą, i zeskanował te zdjęcia bez konieczności odklejania z albumu.

Fotografie zostaną zeskanowane, powiększone i wyeksponowane na wystawie, której otwarcie planujemy na początku maja. Szczegółowe informacje w sprawie wystawy można uzyskać pod numerem telefonu 501-225-365

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z archiwum Pani Ewy Bugajskiej, pani Anny Wodnickiej oraz  pana Tadeusza Ciulemby,  którzy już przekazali swoje archiwalne  fotografie na wystawę, oraz kilka zdjęć wspomnieniowych z otwarcia poprzedniej wystawy.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content